Medicīnas pakalpojumu sadārdzinājums iespaido veselības apdrošināšanas polišu cenas, Mixnews.lv

Medicīnas pakalpojumu sadārdzinājums iespaido veselības apdrošināšanas polišu cenas

фото

Ekonomika | 2014. gada 11. februārī plkst. 10:56

Latvijā medicīnas sabiedrībās aug pakalpojumu cenas, tādējādi sadārdzinās arī veselības apdrošināšanas polises.

Apdrošināšanas sabiedrības "BTA Insurance Company" SE (BTA) valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja, ka apdrošināšanas sabiedrība jau pērn oktobrī sajuta būtisku cenu korekciju medicīnas jomā.

Cenas maina gan vadošās privātās, gan valsts sektora medicīnas sabiedrības, un apdrošinātājam tie ir papildu izdevumi, kas atsaucas uz polišu cenām. Viņš atzina, ka pagaidām BTA mēģina cenas koriģēt ļoti piesardzīgi - par 5-6%. "Būs ļoti labi, ja pie šāda kāpuma varēsim apstāties. Varam atļauties cenas celt nedaudz mazākā apmērā, nekā to dara atsevišķas ārstniecības iestādes, jo spējam strādāt efektīvi, lai arī administratīvajā ziņā veselības apdrošināšanas pakalpojumi ir salīdzinoši dārgi administrējami, jo transakciju skaits uz vienu līgumu ir ļoti liels," sacīja Lucaus.

BTA valdes priekšsēdētājs vērtēja, ka šogad Latvija no Baltijas valstīm būs interesantākais un izmaiņām bagātākais tirgus, jo nacionālās valūtas maiņa un tirgus dalībnieku rīcība atstāj savu iespaidu. "Lai arī valdības vīri televīzijā stāsta, ka cenas nepieaug, realitātē tās tomēr kāpj visās servisa jomās, ieskaitot auto industriju, medicīnas jomu, arī īpašumu jomu - aug būvniecības izmaksas, atjaunošanas izmaksas, būvmateriāli," situāciju pakalpojumu sniedzēju jomā iezīmēja BTA vadītājs.

Komentāri