Rīdziniekiem februārī saruks siltuma cena, Mixnews.lv

Rīdziniekiem februārī saruks siltuma cena

фото

Ekonomika | 2014. gada 11. februārī plkst. 11:23

AS "Rīgas siltums" siltuma cena no šā gada 1.februāra ir 56,47 eiro par megavatstundu (eiro/MWh) bez PVN, kas ir par teju 2% mazāka nekā janvārī, kad tā bija 57,4 eiro/MWh bez PVN.

Prognozējams, ka siltuma cena paliks nemainīga arī martā un aprīlī.

Pēc "Rīgas siltuma" rīcībā esošās informācijas, siltumenerģijas cena februārī Rīgā ir arī zemākā Baltijas valstu galvaspilsētu vidū. Tā ir par 24% mazāka nekā Viļņā un par 17% mazāka, salīdzinot ar apstiprināto siltumenerģijas tarifu Tallinā.

Siltumenerģijas cena februārī, prognozes martā un aprīlī noteiktas, pamatojoties uz AS "Latvijas Gāze" šā gada 10.februārī publicēto paziņojumu oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" - dabasgāzes tirdzniecības cena februārī un prognozējami arī martā un aprīlī noteikta 277,46 eiro par 1000 nanokubikmetriem.

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2013.gada lēmumam par "Rīgas siltuma" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem, siltumenerģijas cena var gan samazināties, gan palielināties, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai.

AS "Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 900 kilometriem, no kuriem 74% ir AS "Rīgas siltums" īpašumā.

Uzņēmuma akcionāri ir Rīgas dome (49%), Latvijas valsts (48,995%), AS "Dalkia City Heat" (2%) un AS "Latvenergo" (0,005%).

Komentāri