Straujuma: Būtu labi Liepājas metalurgu pārdot šīs valdības laikā, Mixnews.lv

Straujuma: Būtu labi Liepājas metalurgu pārdot šīs valdības laikā

фото

Ekonomika | 2014. gada 11. februārī plkst. 15:17

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) uzskata, ka būtu labi, ja AS "Liepājas metalurgs" pārdošanas procesu pabeigtu viņas vadītās valdības laikā, ziņo LETA.

Straujuma žurnālistiem sacīja, ka tas būtu svarīgi arī saistībā ar no uzņēmuma atbrīvotajiem darbiniekiem, jo jūnijā beigsies bezdarbnieku pabalsti vairāk nekā 1000 bijušajiem uzņēmuma darbiniekiem. "Tas ir ārkārtīgi liels sociālais slogs," teica Straujuma.

Viņa gan atzīst, ka neviens jau nevar garantēt, ka tiešām izdosies šo procesu pabeigt līdz nākamajai valdībai. "Par eiro var pārdot uzreiz. Bet ir jāsabalansē kreditoru intereses un Liepājas pilsētas iedzīvotāju intereses," viņa noteica.

Valdības sēdē otrdien nav lemts par konkrētām pārdošanas summām, taču Finanšu ministrija ir gatava iesniegt valdībā piedāvājumus, tiklīdz kādas summas tiks nosauktas.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka valdība otrdien atbalstīja maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" maksātnespējas administrators Haralda Velmera piedāvāto kompānijas pārdošanas plānu.

Velmers paredzējis "Liepājas metalurga" pamatražotni, metāla kausēšanas ražotni, velmētavu, tehnoloģiskās iekārtas, nekustamos īpašumus un kustamo mantu, kura saistīta ar ražotnes darbības nodrošināšanu, - pārdot starptautiskajā piedāvājumā, lai uzrunātu kvalificētus pircējus un nodrošinātu pēc iespējas lielāku ieguvumu no pārdošanas.

2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja "Liepājas metalurga" maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Pēdējo divu mēnešu laikā ir veikta uzņēmuma inventarizācija un novērtējums. Uz tā pamata ir sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, kas atspoguļo "Liepājas metalurga" aktīvu pārdošanas kārtību un kritērijus. Tas ir nosūtīts nodrošinātajiem kreditoriem saskaņošanai.

Nonākot finanšu grūtībās, "Liepājas metalurgs" jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" - 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

Komentāri