SIA Merks par 6,5 miljoniem rekultivēs Deglava ielas izgāztuvi, Mixnews.lv

SIA Merks par 6,5 miljoniem rekultivēs Deglava ielas izgāztuvi

фото

Ekonomika | 2014. gada 11. februārī plkst. 15:46

Pēc ilgas iepirkuma procedūras Rīgas dome noslēgusi 6,5 miljonus eiro vērtu līgumu ar SIA "Merks" par Augusta Deglava ielas izgāztuves rekultivācijas tehniskā projekta izstrādi, autoruzraudzību un būvdarbiem, aģentūru LETA informēja domē.

Kā ziņots, ka tiesības veikt minēto darbus SIA "Merks" ieguva 2013.gada 14.oktobrī, uzvarot Rīgas domes izsludinātajā iepirkumu konkursā. Konkursā pieteicās kopumā septiņi pretendenti, no kuriem trīs apstrīdēja tā rezultātus.

Izskatot divas oktobrī iesniegtās sūdzības, Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) atzina tās par pamatotām un aizliedza Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam slēgt 6,5 miljonus eiro vērto līgumu ar SIA "Merks", kā arī uzdeva 20 darba dienu laikā no lēmuma saņemšanas dienas novērst iesniegumu izskatīšanas komisijas konstatētos pārkāpumus, atkārtoti izvērtējot atklātajā konkursā iesniegtos piedāvājumus.

Šā gada janvārī konkursā atkārtoti uzvarēja SIA "Merks", tomēr konkursa rezultāti atkal tika pārsūdzēti.

Jau ziņots, ka Rīgas dome 21.janvārī ir noslēgusi vienošanos ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) par Kohēzijas fonda atbalstu normatīvo aktu prasībām neatbilstošās izgāztuves Augusta Deglava ielā rekultivāciju 50% apmērā.

Projekta gaitā tiks izstrādāts būvdarbu tehniskais projekts un veikta izgāztuves rekultivācija 19,3 hektāru platībā. Atkritumus paredzēts pārvietot uz izgāztuves ziemeļu un centrālo daļu, tad šim atkritumu kalnam tiks ierīkota drenāžas sistēma gruntsūdeņu savākšanai un novadīšanai, bet pēc tam atkritumu kalns tiks pārsegts ar ūdensnecaurlaidīgu segumu un apzaļumots, nodrošinot iedzīvotājiem atpūtas iespējas.

Rekultivējot bijušo izgāztuvi Augusta Deglava ielā, varēs savienot Pļavniekus ar Purvciemu un iegūt sakoptu teritoriju 24 hektāru platībā. Saskaņā ar izgāztuves sanācijas projektu, kas izstrādāts 2003.gadā, izgāztuvē ir apglabāti kopumā 1,66 miljoni kubikmetru atkritumu. Kopš izgāztuves izveidošanas atmosfēras nokrišņi ir sūkušies cauri apglabāto atkritumu slānim, šķīdinot dažādas ķīmiskas vielas un veicinot bioķīmiskos procesus. Infiltrātam sūcoties gruntsūdeņos, piesārņojums izplatījies arī tuvākajā apkārtnē, kas, ņemot vērā izgāztuves novietojumu pilsētā, rada draudus piegulošajā teritorijā izvietoto dzīvojamo māju iemītnieku veselībai. Gruntsūdeņi ir piesārņoti kopumā apmēram 40 hektāru teritorijā. Izgāztuves rekultivāciju plānots pabeigt 2015.gada nogalē.

Komentāri