Sirmais kritizē Kolonādes kafejnīcas izsolei noteiktos atlases kritērijus; izsolei pieteicies Lido, Mixnews.lv

Sirmais kritizē Kolonādes kafejnīcas izsolei noteiktos atlases kritērijus; izsolei pieteicies Lido

фото

Ekonomika | 2014. gada 13. februārī plkst. 13:59

Līdzās Brīvības pieminekļa laukumam esošās "Kolonādes" kafejnīcas nomas tiesību izsole izraisījusi ažiotāžu, Latvijā populārais pavārs un vairāku restorānu līdzīpašnieks Mārtiņš Sirmais apšaubījis konkursa nosacījumus, ziņo "Nozare.lv".

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Rīgas domes Īpašuma departaments izsludinājis "Kolonādes" kafejnīcas, kurā līdz šim darbojās picērija "Čili pica", nomas tiesību izsoli. Konkursa kārtībā tiek piedāvāta iespēja atzītiem pavāriem izveidot plašai auditorijai pieejamu restorānu, kura ēdienkarte atbilstu Latvijas tradīcijām un kultūrai.

Lai gan izsoles nolikums nosaka to, ka ziņas par pretendentu skaitu nav izpaužamas līdz izsoles sākumam, biznesa portāls "Nozare.lv" noskaidroja, ka uz izsoli ir pieteikusies sabiedriskās ēdināšanas kompānija AS "Lido" un savu kandidatūru dalībai izsolē vēlās pieteikt arī AS "DC Holding" restorānu tīkls "Double Coffee".

"Lido" dalību izsolē apstiprināja AS "Lido" Mārketinga daļas vadītāja Nora Grase.

"DC Holding" ģenerāldirektors Sergejs Plotņikovs sarunā ar "Nozare.lv" atklāja, ka "Double Coffee" savu dalību izsolei vēlējās pieteikt 12.februārī, bet izrādījies, ka trešdienas pēcpusdienā pieteikums uz izsoli ir izņemts.

Plotņikovs uzsvēra, ka ceturtdienas laikā mēģinās atrast veidu, kā tomēr pieteikties izsolei, jo vēlme izvietot restorānu Kolonādes telpās esot liela.

Savu dalību izsolē kategoriski noliedz Sirmais, kā arī restorāna "Valtera restorāns" īpašnieks Valters Zirdziņš un restorāna "Kaļķu vārti" šefpavārs Raimonds Zommers.

Tiesa, Sirmais kritizē izvirzītos atlases kritērijus, pieļaujot, ka izsolē startēt var tikai "Kaļķu vārti". "Radās jautājums godājamajam Nilam Ušakovam - kamdēļ ir tādi konkursa nosacījumi, ja var piedalīties tikai "Kaļķu vārti"?" savā tviterkontā raksta Sirmais.

Zommers Sirmā izteikumus "Nozare.lv" nekomentēja, vien uzsverot, ka restorāns "Kaļķu vārti" dalībai izsolē nemaz nav pieteicies.

Pēc tam, kad Rīgas mērs Sirmajam tviterī neatbildēja, viņš rakstīja: "Vai kungam ir radies kāds brīvs brīdis, lai kliedētu manu nesapratni par rīkoto konkursu?"

"Nozare.lv" Sirmais paskaidroja, ka Ušakovs (SC) atbildi viņam tā arī nav sniedzis, vien izteicies, ka Sirmajam Latvijas kulinārija rūpot tikai televizorā.

Jau vēstīts, ka nekustamā īpašuma objekta mutiskajā izsolē izvirzīti stingri atlases kritēriji, kas paredz, ka šajā ēkā restorāna interjeram un ēdienkartei būs jāatspoguļo Latvijas īpatnības, tradīcijas un kultūra.

Restorānam būs jānodrošina Latvijas ēdienkarte, izmantojot vietējo zemnieku Latvijā audzētus produktus. Restorānā jābūt plašai ēdienu izvēlei par demokrātiskām cenām, savukārt pretendentam jābūt vismaz trīs gadu pieredzei sabiedriskajā ēdināšanā vēsturiskajā centrā, kā arī jāpierāda, ka tam ir vismaz trīs gadu darba tiesiskās attiecības ar pavāru, kas piedalījies Latvijas un starptautiskos pavārmākslas konkursos, iegūstot godalgas. Vecrīgas restorāna "Valtera restorāns" īpašnieks Valters Zirdziņš norādīja, ka vieta līdzās "Laimas" pulkstenim ir ideāla tiem ēdināšanas uzņēmumiem, kuri koncentrējas uz peļņas iegūšanu un tūristiem. "Es šaubos, vai "inteliģenta" restorāna prioritāte ir atrasties pašā Rīgas sirdī skaļu tūristu ielenkumā," savu viedokli pauda Zirdziņš.

Pēc Zirdziņa domām, Latvijā nemaz nav tik daudz to lopiņu un vietējo zemnieku izaudzētās un saražotās produkcijas, lai tik plašā klāstā piegādātu to Rīgas restorāniem. "Zemnieki baidās investēt, jo nav ticības, ka tas atmaksāsies," uzskata Zirdziņš.

Arī "Lido" Mārketinga daļas vadītāja biznesa portālam "Nozare.lv" atklāja, ka "Lido" ir atsevišķas pārtikas grupas, tostarp liellopi, kas daļēji tiek iepirkti no ārzemēm, jo Latvijā piegādes jaudas ir nepietiekamas, tomēr lielākoties visa pārtika, ko iepērk "Lido", ir Latvijā audzēta.

Kā ziņots, izsole notiks 14.februārī pl.11:00 Rīgas domes Īpašuma departamenta 302.telpā, Riharda Vāgnera ielā 5. Pirmdien, 17.februārī, iecerēts rīkot preses brīfingu, kurā izsoles uzvarētājs varēs prezentēt savu ieceri, kāds izskatīsies restorāns "Kolonādē".

Kafejnīcas nomas tiesību izsoles sākumcena tiks noteikta saskaņā ar sertificēta nekustamā īpašuma vērtētāja noteikto tirgus nomas maksas novērtējumu par zem jumta esošajām telpām ēkas pirmajā stāvā, terasi vasaras kafejnīcai, pagrabstāva telpām un tualetēm mēnesī un būtu kopumā 2219 eiro bez pievienotā vērtības nodokļa, taču izsoles rezultātā šī summa varētu būt arī lielāka. Izsoles solis būs 230 eiro.

Ar izsoles uzvarētāju Rīgas dome slēgs līgumu uz 12 gadiem, nosakot, ka nomas līgums ir reģistrējams zemesgrāmatā. Izsoles uzvarētājam atbilstoši normatīvo aktu prasībām būs jāveic kafejnīcas remonts, nosakot atlīdzināmo nepieciešamo un derīgo izdevumu apjomu 25 000 eiro apjomā. Nomnieks telpas nevarēs nodot apakšnomā, izņemot sabiedriskās tualetes telpas.

Komentāri