Rīgas šprotes saņem četras zelta medaļas Maskavā; Latvijas ražotāji soli priekšā pārējiem, Mixnews.lv

Rīgas šprotes saņem četras zelta medaļas Maskavā; Latvijas ražotāji soli priekšā pārējiem

фото

Ekonomika | 2014. gada 14. februārī plkst. 14:12

Latvijas šprotu ražotāji starptautiskajā izstādē Maskavā "Prodexpo 2014" saņēmuši četras zelta medaļas, kā arī vairākas augstākās atzinības konkursos par labākajiem produktiem, ziņo "Nozare.lv".

Kā informēja biedrības "Rīgas šprotes" vadītājs Imants Cīrulis, divas zelta medaļas saņēma "Rīgas līcis" - par Ģipkas fabrikā ražotajām šprotēm eļļā "Rīgas zelts" un Kolkā ražotajām šprotēm eļļā. Pa vienai zelta medaļai par šprotēm eļļā saņēma arī "Ventspils ZKK" un "Sabiedrība IMS".

Latvijas ražotāji saņēma arī divas "Grand Prix" balvas. "Gamma A"- par vairāku produktu sēriju - šprotēm eļļā un brētliņām tomātu mērcē, bet "Ventspils ZKK" - par "Rīgas delikatesi".

"Gamma A" saņēma arī izstādes galveno balvu nominācijā "Gada inovatīvākais produkts", ko žūrija piešķīra konserviem "Maigās šprotes želejā".

Cīrulis norādīja, ka izstādes laikā notika tikšanās ar jau esošajiem pircējiem no Krievijas, Ukrainas, Kazahstānas, Vidusāzijas un citām valstīm, lai vienotos par turpmāko zivju konservu eksporta apjomiem. Tāpat stendu apmeklēja arī liels skaits jaunu pircēji, kurus galvenokārt interesēja Latvijas uzņēmumu piedāvātie šprotu konservi.

"Kopumā secinājām, ka Latvijas zivju konservu ražotāji ir krietnu soli priekšā visiem pārējiem. Daudzi kolēģi citās valstīs pēc iepriekšējās izstādes ir noskatījuši mūsu dizainu - īpaši stikla burciņas un kārbas ar caurspīdīgu vāciņu. Šādus konservus šogad redzējām citos stendos, pērn tie bija tikai mums. Tāpat redzam daudzus savus izstrādājumus lielāko izplatītāju stendos, bet - ar privātajiem preču zīmoliem, kas ir ļoti pozitīvi, jo ļauj apgūt jaunus tirdzniecības kanālus," sacīja Cīrulis.

Jautāts par izejvielu tendencēm, viņš norādīja, ka brētliņas šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, nāksies papildus iepirkt no Igaunijas un Somijas zvejniekiem. "Zivju pašiem trūkst, pieprasījums pēc šprotēm aug, uzņēmumi paplašinās, tādēļ iepērkam zivis no kaimiņiem. To cenas nav īpaši kāpušas, turas 400-500 eiro robežās par vienu tonnu," sacīja uzņēmējs.

Izstāde "Prodexpo" norisinājās no 10.februāra un noslēdzas piektdien. Biedrībā "Rīgas šprotes" darbojas uzņēmumi "Unda", "Rānda", "Līcis 93", "Sabiedrība IMS", "Brīvais vilnis", "Gamma A", "Karavela" un "Venstpils ZKK". Biedrības uzņēmumu apgrozījums 2012. gadā sasniedza 75,13 miljonus latu, tajos kopā nodarbināti 3050 strādājošie.

Komentāri