Latvija noslēdz pirmo posmu pievienošanās procesā OECD, Mixnews.lv

Latvija noslēdz pirmo posmu pievienošanās procesā OECD

фото

Ekonomika | 2014. gada 14. februārī plkst. 20:52

Piektdien Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs Parīzē iesniedza Latvijas iestāšanās sarunu Sākotnējo memorandu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretāra vietniekam Viljamam Denversam, ziņo LETA.

Sākotnējais memorands ir Latvijas vērtējums par tās spēkā esošo tiesību aktu un to piemērošanas atbilstību OECD standartiem, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļā.

Kopumā tie ir 230 dažādi organizācijas instrumenti - konvencijas, lēmumi, deklarācijas un rekomendācijas. Šie instrumenti aptver plašu ekonomiskās un sociālās politikas jautājumu loku. Sākotnējā memoranda sagatavošanā tika iesaistītas gandrīz visas Latvijas valsts pārvaldes iestādes. Memoranda iesniegšanu var uzskatīt par pirmā posma noslēgšanu Latvijas pievienošanās OECD procesā.

OECD un organizācijas dalībvalstis sāks padziļinātu izvērtējumu. Tas ietvers gan atbilstības izvērtējumu OECD standartiem, gan arī tiks veikta visaptveroša Latvijas ekonomikas analīze un salīdzinājums ar organizācijas dalībvalstu labāko pieredzi. Nepieciešamības gadījumā Latvijas valdībai tiks sniegtas rekomendācijas gan tiesību aktu, gan to piemērošanas uzlabošanā.

Tehniskās sarunas vienlaikus norisināsies ar 21 OECD komiteju un ietvers gan organizācijas ekspertu vizītes Latvijā, gan Latvijas pārstāvju diskusijas ar dalībvalstīm komiteju sanāksmēs.

2013.gada 15.oktobrī OECD Padomes sēdē Parīzē tika apstiprināta Latvijas iestāšanās sarunu "Ceļa karte".

2013.gada decembrī formāli tika sākts Latvijas pievienošanās OECD process ar OECD ģenerālsekretāra vietnieka Denversa un OECD sekretariāta un direktorātu pārstāvju vizīti Rīgā.

Komentāri