Dīzeļvilcienu maršrutos varēs braukt ar ātrumu 120 kilometri stundā, Mixnews.lv

Dīzeļvilcienu maršrutos varēs braukt ar ātrumu 120 kilometri stundā

фото

Ekonomika | 2014. gada 15. februārī plkst. 16:31

Jau nākamgad "Pasažieru vilciens" plāno dīzeļvilcienu maršrutos attīstīt ātrumu 120 kilometri stundā, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" atzina uzņēmuma valdes priekšsēdis Artis Birkmanis.

Līdz Krustpilij, pateicoties izbūvētajam otram sliežu ceļam, ātrāk varēs braukt jau šovasar, bet uz Daugavpili ar ātrumu 120 kilometri stundā varētu braukt 2015.gadā, kad uzņēmuma rīcībā arī būs jau modernizētie vilcieni, skaidro valdes priekšsēdis.

Tāpat tiek plānots, ka pirmajā pusgadā uz Valku varēs aizbraukt pusstundu ātrāk, vilcienam pieturot tikai lielākajās pilsētās. Plānots arī atvērt ekspreša maršrutu uz Dobeli.

Kopumā šogad uzņēmums plāno braukt tādā pašā apmērā kā 2013.gadā.

"Maršrutu slēgšana šogad netiek plānota, taču tiek strādāts pie tā, lai varētu braukt pēc iespējas ātrāk esošajos dīzeļvilcienu maršrutos. Tāda iespēja arī būs saistībā ar otru sliežu ceļu Pļaviņu-Krustpils virzienā, kurš šogad tiks atklāts. Līdz 1.jūnijam otro sliežu ceļu atklās līdz Krustpilij, bet līdz gada beigām līdz Pļaviņām būs divi sliežu ceļi. Tas ir liels panākums dzelzceļa nozarei kā tādai," uzsver Birkmanis.

Uzdevums esot atvest pasažierus no Rēzeknes un Daugavpils maksimāli īsā laikā. Uzņēmums vēloties arī neapstāties tajās pieturās, kurās pasažieru skaits nav liels. Runa esot par desmit pasažieriem dienā. Vienlaikus esot ļoti būtiski, lai šiem desmit pasažieriem, kuriem ir jānokļūst nepieciešamajā punktā, būtu cita iespēja to izdarīt.

Kā ziņots, "Latvijas Dzelzceļš" šogad pabeigs otrā sliežu ceļa projektu posmā Skrīveri-Krustpils, kura izmaksas ir ap 100 miljoniem eiro. Dīzeļvilcienu modernizāciju plānots pabeigt nākamā gada beigās, un projekta izmaksas ir aptuveni 22 miljoni eiro.

Komentāri