Sasalušās zemes dēļ kapračiem piemaksās 10 eiro par katru izrakto kapavietu, Mixnews.lv

Sasalušās zemes dēļ kapračiem piemaksās 10 eiro par katru izrakto kapavietu

фото

Ekonomika | 2014. gada 16. februārī plkst. 15:36

Ilgstošais kailsals radījis grūtības arī Rīgas pašvaldības kapračiem - zeme šoziem sasalusi neparasti dziļi, tāpēc Rīgas domes Kapsētu pārvalde iegādājusies speciālus palīglīdzekļus kapavietu rakšanai un nolēmusi kapračiem janvārī un februārī piemaksāt 10 eiro par katru rokamo kapavietu, ziņo LETA.

Kapsētu pārvaldes vadītājs Jānis Upītis šonedēļ Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē norādīja, ka parasti ziemā zeme sasalst aptuveni pusmetra dziļumā, taču šogad tā sasalusi līdz pat 1,40 metru dziļumam - ko tādu pat vecākie kaprači, kas strādā 30 un 40 gadus, neesot piedzīvojuši.

Lai kapavietas tomēr būtu iespējams izrakt, Mājokļu un vides departaments Kapsētu pārvaldes vajadzībām šā gada sākumā par 3600 eiro no SIA "Xavi" iegādājies atskaldāmo āmuru, kuru visbiežāk izmanto būvlaukumos kalšanas un ciršanas darbiem, kā arī ģeneratoru.

Ņemot vērā smagos darba apstākļus, Kapsētu pārvalde ierosinājusi kapračiem janvārī, februārī un pēc vajadzības arī martā, piemaksāt 10 eiro pirms nodokļu nomaksas par kapavietu rakšanu sala laikā.

Kā liecina Mājokļu un vides departamenta mājaslapā pieejamā informācija, kapa bedres izrakšana un aizbēršana ziemas periodā, no 1.novembra līdz 30.aprīlim, maksā no 40,55 līdz 46,40 eiro.

Vidēji mēnesī Rīgas pašvaldības kapsētās tiek veikti ap 600 apbedījumi, līdz ar to tiek plānots, ka, ieskaitot nodokļu maksājumus, kopējā summa par piemaksām kapračiem varētu sasniegt 16 000 eiro.

Lai šo pakalpojumu rīdziniekiem nesadārdzinātu, piemaksas tiks segtas no departamenta līdzekļiem, pārdalot ienākumus par citiem pakalpojumiem Kapsētu pārvaldē, pastāstīja Mājokļu un vides departamenta pārstāve Iveta Mazūre.

Komentāri