Par Zviedrijā notikušu sadursmi ar alni Latvijas apdrošinātājs izmaksās vairāk nekā ceturtdaļmiljonu latu, Mixnews.lv

Par Zviedrijā notikušu sadursmi ar alni Latvijas apdrošinātājs izmaksās vairāk nekā ceturtdaļmiljonu latu

фото

Ekonomika | 2013. gada 22. janvārī plkst. 11:12

Apdrošināšanas sabiedrība "Ergo" Latvijā saņēmusi obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) atlīdzību pieteikumu par ceļu satiksmes negadījumu Zviedrijā, kas aprēķināta vismaz 280 000 latu apmērā. Tā "Ergo" vēsturē pēdējo 15 gados kļūs par lielāko atlīdzību par OCTA negadījumu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Ergo" komunikācijas vadītāja Inese Kronberga.

Ceļu satiksmes negadījums noticis pērn septembrī, automašīnai saduroties ar alni. Daudzās Eiropas valstīs, tostarp Latvijā, šādus negadījumus OCTA polise neatlīdzina, bet tā kā šoreiz tas notika Zviedrijā, saskaņā ar tur esošajiem noteikumiem, "Ergo" būs jāatlīdzina negadījuma dēļ radušies zaudējumi, skaidroja Kronberga.

Negadījuma rezultātā gājis bojā 30 gadus jauns automašīnas īpašnieks, smagi cietis auto vadītājs un otra, 21 gadu jaunā, pasažiere. Patlaban apdrošināšanas atlīdzības aprēķinā ņemti vērā iespējamie nesaņemtie ienākumi, cietušo ārstēšanās izdevumi un transportēšana no notikuma vietas ar helikopteru.

Cietusī "Ford" markas automašīna negadījumā ir pilnībā iznīcināta. Automašīnas vecums bija 15 gadi un iepriekš ar šo automašīnu tās īpašnieks nebija izraisījis nevienu ceļu satiksmes negadījumu. Auto īpašnieks pērnā gada augustā OCTA polisi iegādājies uz trijiem mēnešiem par nepilniem sešiem latiem degvielas uzpildes stacijā.

"Notiekot negadījumam, OCTA nodrošina, ka tiks segta atlīdzība gan par materiālajiem, gan par nemateriālajiem zaudējumiem. Proti, atlīdzība personai tiek izmaksāta par tādiem nodarītajiem zaudējumiem kā ārstēšanās slimnīcā vai rehabilitācijas iestādē, un visas ar to saistītās izmaksas, tostarp ceļa izdevumi uz un no iestādes. Tāpat tiek izmaksāta atlīdzība par negūtajiem ienākumiem ārstēšanās laikā, kā arī visu atlikušo dzīvi līdz pensijas vecumam, ja darbspējas zaudētas neatgriezeniski," norāda "Ergo" Transportlīdzekļu, civiltiesiskās atbildības un personu apdrošināšanas departamenta direktors Ivars Vismanis.

Savukārt atlīdzību par nemateriālajiem zaudējumiem iespējams saņemt saistībā ar fizisku traumu, sakropļojumu vai invaliditāti, kā arī tuvinieka zaudējumu vai viņa 1.grupas invaliditāti. Tāpat ir jāņem vērā, ka transportlīdzeklim, kuram ir Latvijas OCTA polise, nodarot zaudējumus citā Eiropas valstī, tie tiek atlīdzināti ievērojot normatīvos aktus, kas darbojas konkrētajā valstī, piebilda Vismanis.

Saskaņā ar OCTA likumu, notiekot ceļu satiksmes negadījumam, atlīdzību saņems visas cietušās personas, neatkarīgi no tā, vai personas atradušās cietušajā automašīnā vai tajā, kas izraisījusi ceļu satiksmes negadījumu. Kopējais OCTA maksimālais atlīdzības limits par zaudējumiem ir pieci miljoni eiro (3,5 miljoni latu) personām un viens miljons eiro (0,7 miljoni latu) mantai.

Kronberga informēja, ka "Ergo" praksē ir spilgts gadījums, kas apstiprina OCTA būtību un noderīgumu, kad ceļu satiksmes negadījuma rezultātā "Ergo" cietušajai personai izmaksāja līdz šim lielāko atlīdzību. Proti, aptuveni pirms trīs gadiem Madonas rajonā notika ceļu satiksmes negadījums, kurā cietusī persona guva smagus miesas bojājumus, un gūto traumu dēļ kļuvusi par pirmās grupas invalīdi, visticamāk, līdz mūža galam.

Kopumā patlaban saskaņā ar "Ergo" aprēķiniem cietušajai personai izmaksātā atlīdzība veido vairāk kā 173 500 latu. Apdrošināšanas atlīdzības aprēķinā ņemti vērā ārstēšanās un rehabilitācijas izdevumi, kā arī negūtie ienākumi darbspēju zuduma dēļ.

Foto: no vietnes fewo-stockholm.com

Komentāri