Medicīniskā palīdzība Ukrainas protestos cietušajiem varētu izmaksāt līdz 30 000 eiro, Mixnews.lv

Medicīniskā palīdzība Ukrainas protestos cietušajiem varētu izmaksāt līdz 30 000 eiro

фото

Ekonomika | 2014. gada 18. februārī plkst. 12:53

Pēc provizoriskiem Veselības ministrijas (VM) aprēķiniem, vienas Ukrainas protestos cietušās personas vidējās ārstēšanas izmaksas varētu būt 3000 eiro, tātad desmit personām tās varētu būt 30 000 eiro. Šādas aplēses valdība otrdien apstiprināja Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par palīdzības sniegšanas nepieciešamību Ukrainas protestos cietušajām personām.

Ziņojumā sacīts, ka izmaksas var mainīties atkarībā no konkrēta pacienta ārstēšanās izdevumiem. VM vēl jāsagatavo rīkojuma projekts par līdzekļu piešķiršanu minētajam mērķim.

Latvija, balstoties uz humāniem apsvērumiem, ir apliecinājusi gatavību uzņemt ārstēšanai Latvijas ārstniecības iestādēs līdz desmit Ukrainas protestos cietušo personu.

Valdība atbalstīja priekšlikumu piešķirt no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" finansējumu ne vairāk kā desmit Ukrainas protestu laikā cietušo personu ārstēšanai Latvijas ārstniecības iestādēs, kā arī cietušo un viņu pavadošo personu nogādāšanai uz Latviju un izmitināšanai, ziņo LETA.

Kā sacīts ĀM informatīvajā ziņojumā, Latvijas ārstniecības iestādēs ir veikti nepieciešamie priekšdarbi, lai Latvija varētu uzņemt cietušās personas no Ukrainas. Pašlaik palīdzību Latvijā jau saņem viens cietušais no Ukrainas, kurš ieradās 11.februārī.

Savu gatavību sniegt palīdzību protestos un vardarbībā cietušajām personām ir izteikušas Lietuva, Polija, Igaunija, Čehija, Vācija un Kanāda. Lietuva plāno sniegt palīdzību desmit personām, un pašlaik Lietuvas palīdzību saņem jau četras personas. Polija plāno sniegt palīdzību vismaz 50 personām, un valstī patlaban ārstējas 15 personas.

Čehija un Igaunija ir apliecinājušas gatavību sniegt palīdzību ziedojumu veidā ar nevalstisko organizāciju starpniecību.

Krīze Ukrainā aizsākās novembra beigās, kad prezidents Viktors Janukovičs atteicās no asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES). Vēlāk viņš parakstīja vienošanos ar Krieviju par 15 miljardu dolāru (11 miljardu eiro) kredīta saņemšanu. Tūkstošiem cilvēku iesaistījušies protestos pret valdību, Kijevā saslējuši barikādes un izveidojuši protesta nometnes.

Jauna krīzes eskalācija aizsākās 19.janvārī, kad Kijevas centrā izraisījās iepriekš nepieredzētas vardarbīgas sadursmes protestētāju un miliču starpā.

Komentāri