Matīss: PV iegādāsies VRC Zasulauku, ja cena būs saprātīga, Mixnews.lv

Matīss: PV iegādāsies VRC Zasulauku, ja cena būs saprātīga

фото

Ekonomika | 2014. gada 27. februārī plkst. 15:17

Būtu loģiski, ja "VRC Zasulauka" akcijas iegādātos "Pasažieru vilciens" (PV), taču tad šīm akcijām ir jābūt reālai vērtībai, ceturtdien žurnālistiem atzina satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Vairāk nekā 99% klients šim uzņēmumam esot "Pasažieru vilciens", līdz ar to ministrs netic, ka vērtība šim uzņēmumam varētu būt tāda, kādu administrators ir piedāvājis.

Ja šī vērtība būšot saprātīga, tad "Zasulauka" apvienošana ar "Pasažieru vilcienu" ir loģiska. Nākotnē jauno vilcienu tehnisko apkalpošanu arī varētu veikt "Pasažieru vilciens".

Jautājums esot par cenu, un ministrs neatbalstītu piedāvāto paaugstināto cenu.

Uzņēmums "Pasažieru vilciens" vēl izvērtēs iespēju piedalīties atkārtotā AS "Rīgas vagonbūves rūpnīca" piederējušo 49% vagonu remonta centra AS "VRC Zasulauks" akciju izsolē. Vienlaikus tiek uzsvērts, ka šāda iespēja tiks izvērtēta pēc izsoles izsludināšanas, kad būs zināma noteiktā akciju cena un izsoles noteikumi, ziņo "Nozare.lv".

17.februārī nenotika "Zasulauka" akciju izsole. Likvidējamās AS "Latvijas Krājbanka" administratora SIA "KPMG Baltics" pārstāvis Oskars Fīrmanis informēja, ka izsole nenotika, jo nebija pieteicies neviens pretendents. Pēc informācijas paziņošanas par šo izsoli bija interese no vairākiem pretendentiem, tostarp Latvijā strādājošajām kompānijām.

Iemesli, kādēļ šīs kompānijas nepieteicās izsolei, var būt dažādi - kādu varbūt neapmierināja izsoles noteikumi, kādu, iespējams, neapmierināja cena," skaidroja Fīrmanis.

Viņš piebilda, ka tagad administrators lems, kā rīkoties tālāk ar RVR piederošajām "Zasulauka" akcijām. Risinājumi var būt vairāki, bet lēmums tiks pieņemts aptuveni viena mēneša laikā.

"Zasulauka" akciju sākumcena bija 1,7 miljoni eiro. Pirmpirkuma tiesības uz akcijām ir AS "Pasažieru vilciens", kam pieder pārējais 51% vagonu remonta centra akciju. PV iepriekš izteicis interesi par "Zasulauka" iegādi, taču netiek publiskots, vai PV šīs tiesības izmantos.

Savukārt RVR norāda, ka "Zasulauka" akciju izsole jāuztver kā RVR finanšu saistību pret likvidējamo "Latvijas Krājbanku" restrukturizācijas procesa sastāvdaļa un nekādā veidā nevarot ietekmēt RVR darbību.

Komentāri