Atkritumu apsaimniekotājs Zaļā josta nopērk Vides pakalpojumu grupu; sola turpināt nozares konsolidāciju, Mixnews.lv

Atkritumu apsaimniekotājs Zaļā josta nopērk Vides pakalpojumu grupu; sola turpināt nozares konsolidāciju

фото

Ekonomika | 2014. gada 27. februārī plkst. 16:49

Atkritumu apsaimniekotāja SIA "Zaļā josta" iegādājusies citu atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu "Vides pakalpojumu grupa" (VPG), biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Zaļā jostas" valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa.

Pateicoties šim darījumam, varēsim veikt sen iecerēto darbības paplašināšanu, realizējot vertikālo integrāciju ar citiem tirgus dalībniekiem, lai nostiprinātu pozīcijas atkritumu un otrreizējo izejvielu apsaimniekošanas tirgū, norādīja Lapsa.

Viņš skaidroja, ka, izvērtējot uzņēmuma attīstības plānus un konkurentus, VPG īpašniekiem - "Bioinvest" - piedāvāts iegādāties viņu atkritumu apsaimniekošanas biznesu, jo tas saskanēja ar SIA "Zaļā josta" iecerēm paplašināt savu darbību, lai nostiprinātos tirgū kā spēcīgs nozares dalībnieks. "Bioinvest" darījumam piekrituši.

Summa, par kādu tika slēgts darījums, un to, no kādiem līdzekļiem tika nopirkta VPG, Lapsa nekomentē.

Lapsa arī uzvēra, ka pie šī darījuma neplāno apstāties un jau tuvākajā nākotnē iecerēts turpināt uzsākto, lai kļūtu par vienu no spēcīgākajiem nozares pārstāvjiem Latvijā un uzņemties konsolidējošo lomu tajā.

Kā ziņots, VPG 2012.gadā strādājusi ar zaudējumiem 121,3 tūkstošu eiro apmērā, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2012.gadā bija 7 miljoni eiro.

Uzņēmums "Vides pakalpojumu grupa" dibināts 1995.gadā. Līdz 2009.gadam tas darbojās ar savu sākotnējo nosaukumu "Nelsens". Uzņēmuma pamatkapitāls ir 742 739 tūkstoši eiro. "Vides pakalpojumu grupas" vienīgais īpašnieks ir SIA "Bioinvest", kurā 90% pastarpināti pieder Guntaram Kokorevičam, bet 10% - ekspremjera Andra Šķēles ģimenei ar partneriem.

SIA "Zaļā josta" dibināta 2002.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 700 000 latu. "Zaļā josta" pieder SIA "Per Idea" - 59,8%, SIA "Zaļā karte" - 40% un biedrībai "Latvijas zaļā josta", liecina "Firmas.lv" informācija.

Komentāri