Samaksu par celtņu pakalpojumiem Arsava saņems pēc trīs nedēļām, Mixnews.lv

Samaksu par celtņu pakalpojumiem Arsava saņems pēc trīs nedēļām

фото

Ekonomika | 2014. gada 27. februārī plkst. 18:33

Uzņēmums "Arsava", kura celtņus Zolitūdes traģēdijas seku likvidācijas un glābšanas darbos piesaistīja Rīgas dome, samaksu par savu darbu vēl nav saņēmis, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma pārstāvis Artūrs Maslovs.

Viņa rīcībā esot informācija, ka samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem uzņēmums saņems pēc trim nedēļām. Viņam ir skaidrots, ka tieši tik ilgs laiks vēl nepieciešams, lai sakārtotu maksājuma dokumentāciju.

Pagaidām uzņēmumam nekādu pretenziju nav, bet tā pārstāvji raudzīsies, vai nauda solītajā laikā ienāks kontā.

LETA jau ziņoja, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), tiekoties ar pašvaldības pārstāvjiem, secinājis, ka par uzņēmuma "Arsava" celtņu pakalpojumiem Zolitūdes traģēdijā tiks maksāts no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Holma, ministrijai neliekas pieņemama radusies situācija, ka pēc trīs mēnešiem Rīgas dome ir sapratusi, ka tai nav tiesiska pamata apmaksāt rēķinus par celtņu pakalpojumiem, tāpēc "Arsavas" izdevumus Iekšlietu ministrija (IeM) nekavējoties apmaksās no sava budžeta. Savukārt pēc tam IeM vērsīsies valdībā ar papildu budžeta pieprasījumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Rīgas dome nenoliedz, ka Zolitūdes traģēdijas laikā bija solījusi, ka minētos pakalpojumus segs no saviem līdzekļiem, taču vēlāk secinājusi, ka saskaņā ar normatīvajiem aktiem tai par šo pakalpojumu nav jāmaksā, pastāstīja Vetere.

VUGD izsūtījis vēstuli visiem uzņēmējiem, kuri darbojās Zolitūdes traģēdijas glābšanas darbos un seku likvidēšanā, lai apkopotu visus izdevumus. Tas darīts tāpēc, lai novērstu gadījumus, kad uzņēmējs nav saņēmis samaksu no domes par sniegtajiem pakalpojumiem.

Komentāri