Pensionāri vairākās saimnieciskās darbības jomās var maksāt samazināto patentmaksu, Mixnews.lv

Pensionāri vairākās saimnieciskās darbības jomās var maksāt samazināto patentmaksu

фото

Ekonomika | 2014. gada 28. februārī plkst. 11:44

No šā gada 1.janvāra pensionāri, kas ir saimnieciskās darbības veicēji vairākās saimnieciskās darbības jomās, var maksāt samazināto patentmaksu - 17 eiro gadā vai deviņi eiro pusgadā, informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Maksāt samazināto patentmaksu personai ir tiesības gadījumos, kad personai ir piešķirta vecuma pensija, personas saimnieciskās darbības ieņēmumi pirmstaksācijas gadā nepārsniedz 3000 eiro, persona nav fiksētā kā nodokļa vai mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs vai saimnieciskās darbības veicējs (nodokļa likme 24%), persona nenodarbina citas personas, kā arī persona nav algas nodokļa maksātājs, t.i., nestrādā algotu darbu.

Samazināto patentmaksu var maksāt par šādām saimnieciskās darbības jomām - ādas un tekstilizstrādājumu amatniecība, apģērbu un apavu izgatavošana un labošana, pulksteņu un slēdzeņu labošana, kā arī citi sadzīves pakalpojumi, amatniecības izstrādājumu izgatavošana, floristika, privātie mājsaimniecības pakalpojumi un mājas aprūpes pakalpojumi.

Samazinātā patentmaksa ir patentmaksas veids - vienots fiksēts maksājums, kas ietver iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumus par fiziskās personas saimniecisko darbību.

Samazinātā patentmaksa ir galīgs nodokļa maksājums par kalendāra gadu (17 eiro) vai sešiem mēnešiem (deviņi eiro). Tā ir atmaksājama tikai gadījumos, kad VID pieņem lēmumu par atteikumu reģistrēt fizisko personu kā samazinātās patentmaksas maksātāju.

Fiziskā persona iesniegumu par reģistrāciju patentmaksas vai samazinātās patentmaksas veikšanai iesniedz VID un veic samazinātās patentmaksas maksājumu attiecīgajā valsts budžeta kontā. Iesnieguma veidlapa pieejama VID mājaslapā.

Komentāri