Arsavai samaksās tad, kad būs apzinātas pakalpojumu kopējās izmaksas, Mixnews.lv

Arsavai samaksās tad, kad būs apzinātas pakalpojumu kopējās izmaksas

фото

Ekonomika | 2014. gada 28. februārī plkst. 14:23

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) apkopos informāciju par visiem uzņēmumiem, kuri snieguši savus pakalpojumus Zolitūdes traģēdijas glābšanas darbos, un, tiklīdz būs zināma kopējā summa, Iekšlietu ministrija (IeM) par pakalpojumiem samaksās, ziņo LETA.

Pagaidām nedz IeM, nedz VUGD nav pieejams attiecīgais finansējums, lai segtu radušās izmaksas. Lai samaksātu visiem iesaistītajiem uzņēmumiem, tostarp uzņēmumam "Arsava", kas traģēdijas vietā nodrošināja celtņu pakalpojumus, finansējums tomēr būs jāprasa no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

IeM sola, ka tas tiks izdarīts pēc iespējas drīzāk. Daļēji tas atkarīgs arī no uzņēmumu atsaucības un laika, kādā tie sniegs informāciju VUGD par nepieciešamās samaksas apmēru.

Pašlaik VUGD gaida atbildes no kompānijām, kuras piedalījās Zolitūdes traģēdijas glābšanas darbos.

VUGD, tiekoties ar pašvaldības pārstāvjiem, secinājis, ka par uzņēmuma "Arsava" celtņu pakalpojumiem Zolitūdes traģēdijā tiks maksāts no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kā iepriekš pastāstīja iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Holma, ministrijai neliekas pieņemama radusies situācija, ka pēc trīs mēnešiem Rīgas dome ir sapratusi, ka tai nav tiesiska pamata apmaksāt rēķinus par celtņu pakalpojumiem, tāpēc "Arsavas" izdevumus IeM nekavējoties apmaksās no sava budžeta. Savukārt pēc tam IeM vērsīsies valdībā ar papildu budžeta pieprasījumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Rīgas dome nenoliedz, ka Zolitūdes traģēdijas laikā bija solījusi, ka minētos pakalpojumus segs no saviem līdzekļiem, taču vēlāk secinājusi, ka saskaņā ar normatīvajiem aktiem tai par šo pakalpojumu nav jāmaksā, pastāstīja Vetere.

VUGD izsūtījis vēstuli visiem uzņēmējiem, kuri darbojās Zolitūdes traģēdijas glābšanas darbos un seku likvidēšanā, lai apkopotu visus izdevumus. Tas darīts tāpēc, lai novērstu gadījumus, kad uzņēmējs nav saņēmis samaksu no domes par sniegtajiem pakalpojumiem.

Kā stāstīja uzņēmuma "Arsava" pārstāvis Artūrs Maslovs, viņa rīcībā esot informācija, ka samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem uzņēmums saņems pēc trim nedēļām. Viņam ir skaidrots, ka tieši tik ilgs laiks vēl nepieciešams, lai sakārtotu maksājuma dokumentāciju.

Pagaidām uzņēmumam nekādu pretenziju nav, bet tā pārstāvji raudzīsies, vai nauda solītajā laikā ienāks kontā.

Foto: arsava.lv

Komentāri