Kučinskis: Ja nebūtu Rīgas, emigrācija no Latvijas būtu daudz lielāka, Mixnews.lv

Kučinskis: Ja nebūtu Rīgas, emigrācija no Latvijas būtu daudz lielāka

фото

Ekonomika | 2013. gada 24. janvārī plkst. 08:49

Lai arī daudzi, īpaši laukos, uz Rīgu skatās "ar šķību aci" un dēvē par "ūdensgalvu", galvaspilsētai ir nenovērtējama loma emigrācijas piebremzēšanā, šādu viedokli ceturtdien LTV izteica Stratēģiskās attīstības komisijas Policentriskas attīstības veicināšanas darba grupas vadītājs Māris Kučinskis.

Kučinskis uzskata, - ja nebūtu Rīgas, no Latvijas būtu pazudis daudz vairāk cilvēku, jo tie būtu devušies pa taisno uz ārzemēm.

Pēc Kučinska domām, pēc līdzīga modeļa Latvijā nepieciešams attīstīt arī citus attīstības centrus, uz kurieni cilvēki varētu doties strādāt no apkārtējiem laukiem.

Šim nolūkam būtu jāizbūvē infrastruktūra un jāorganizē darbaspēka ceļi uz šiem centriem. Kučinskis domā, ka pašlaik, piemēram, dzelzceļa satiksme ir pārāk lēna un nekvalitatīvā, kas arī ir iemesls, kāpēc šis pasažieru pārvadājumu veids iznīkst.

Kā ziņots, trešdien Rīgā notika Valsts prezidenta Andra Bērziņa iniciēts forums "Rīcība un risinājumi Latvijas reģionu attīstībai", kura mērķis bija piedāvāt praktiskus risinājumus Latvijas reģionu attīstības atbalstam un nepieciešamajām izmaiņām rīcībpolitikā.

_ foto: valmiera24.lv_

Komentāri