Janvārī rūpniecības produkcijas izlaide samazinājusies par 11 procentiem, Mixnews.lv

Janvārī rūpniecības produkcijas izlaide samazinājusies par 11 procentiem

фото

Ekonomika | 2014. gada 6. martā plkst. 13:52

Šī gada janvārī, salīdzinot ar 2013.gada janvāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 11%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Tai skaitā apstrādes rūpniecībā samazinājums - par 11,3%, elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 11,4%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija pieaugums par 5,7%.

Vislielāko negatīvo ietekmi uz apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma samazinājumu joprojām saglabājusi AS "Liepājas metalurgs" darbības pārtraukšana. Tās rezultātā metālu ražošanas nozarē (īpatsvars apstrādes rūpniecībā - 4,6%) saražotās produkcijas apjoms samazinājās par 91,6%.

Būtisks apjoma kritums janvārī bija arī dzērienu ražošanas nozarē - par 23,5%, kā arī apģērbu ražošanas nozarē - par 13,4% un iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visāda veida iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) - par 10%.

Savukārt apjoma pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, saglabājās pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs. Koksnes un koka izstrādājumu ražošanā janvārī bija pieaugums par 3,5%, tai skaitā pieaugums gan zāģmateriālu ražošanā par 0,5%, gan koka izstrādājumu ražošanā (kokskaidu plātnes, tara, galdniecības izstrādājumi) par 6,2%.

Pārtikas produktu ražošanā janvārī bija pieaugums par 5,4%, tai skaitā pieaugums arī abās lielākajās apakšnozarēs: gaļas un gaļas produktu ražošanā - par 7,2% un piena produktu ražošanā - par 20,5%; gatavo metālizstrādājumu ražošanā - pieaugums par 2,7%.

Janvārī, salīdzinot ar decembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 10,7%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā - par 17,3% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 3,8%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija pieaugums par 5,8%.

Salīdzinoši gadu iepriekš 2013.gada janvārī, salīdzinot ar 2012.gada decembri, rūpniecības produkcijas apjoms samazinājās par 3,8%. No apstrādes rūpniecības nozarēm lielākais produkcijas samazinājums, salīdzinot ar decembri, bija metālu ražošanas nozarē - par 80,5%, dzērienu ražošanas nozarē - par 17,3% kā arī datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē - par 15,6%.

2013.gadā, salīdzinot ar 2012.gadu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 0,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Kopējo samazinājumu būtiski ietekmēja produkcijas apjoma kritums elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 4,3%. Savukārt apstrādes rūpniecībā ražošana pieauga par 0,6% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 3,9%.

2013.gada ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar trešo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 0,6%. Tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 2,2% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 3,6%, bet apstrādes rūpniecībā bija pieaugums par 2%.

2013.gada ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar 2012.gada ceturto ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 0,6%. Tai skaitā elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 10,8%. Savukārt pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 6,9% un apstrādes rūpniecībā - par 2,7%.

Komentāri