Februārī rēķini par siltumu būs mazāki, Mixnews.lv

Februārī rēķini par siltumu būs mazāki

фото

Ekonomika | 2014. gada 12. martā plkst. 16:11

Februārī par apkuri rīdziniekiem būs jāmaksā vidēji par 32% mazāk nekā janvārī, liecina AS "Rīgas Siltums" izrakstīto rēķinu par patērēto siltumenerģiju janvārī un februārī analīze.

Rēķinus ietekmēja vairāki faktori. Pirmkārt, februārī siltuma patēriņš samazinājies vidēji par 30%, salīdzinot ar janvāri. Tā pamatā ir āra gaisa temperatūras starpība - vidējā āra gaisa temperatūra februārī bija +1,1, kas ir par sešiem grādiem siltāk nekā janvārī, kad tā bija mīnus 5,1 grāds.

Otrkārt, pateicoties samazinātajai dabasgāzes tirdzniecības cenai, siltuma cena februārī bija 56,47 eiro par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), kas ir par teju 2% zemāka, salīdzinot ar siltuma cenu janvārī, kad tā bija 57,4 eiro par megavatstundu bez PVN.

"Rīgas Siltums" norāda, ka dažādā siltumenerģijas patēriņa dēļ iedzīvotājiem rēķinu samazinājums var atšķirties. Siltuma patēriņu ietekmē katras mājas norobežojošo konstrukciju siltumtehniskie rādītāji - mājas, jumta, bēniņu, pagrabtelpu siltinājums, logu un durvju stāvoklis, kā arī apsaimniekotāju ieregulētais režīms individuālajos siltummezglos.

Apkures izmaksas ir zemākas līdz pat 50% tajās mājās, kurās veikti energotaupīšanas pasākumi.

"Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 900 kilometriem, no kuriem 74% ir AS "Rīgas siltums" īpašumā.

Uzņēmuma akcionāri ir Rīgas dome (49%), Latvijas valsts (48,995%), AS "Dalkia City Heat" (2%) un AS "Latvenergo" (0,005%).

Komentāri