Kultūras darbinieki gatavi protestiem, Mixnews.lv

Kultūras darbinieki gatavi protestiem

фото

Ekonomika | 2013. gada 25. janvārī plkst. 09:11

Kultūras darbinieki ir gatavi protestiem, ja neizdosies atrisināt jautājumu par to izdienas pensijām, ziņo BNS.

Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācijas vadītājs Aldis Misēvičs piektdien intervijā "Latvijas radio" pauda neapmierinātību ar Labklājības ministrijas izstrādāto koncepcijas projektu par izdienas pensiju piešķiršanu, norādot, ka to izlasot, kultūras darbiniekus pārņēmušas bažas, vai tie vispār varēs saņemt pensijas.

"Šī koncepcija ir uzrakstīta tik sarežģītā valodā, ka to nevar saprast. Pirmais iespaids to izlasot ir – viss, kultūras darbiniekiem pensiju nebūs," sacīja Misēvičs, norādot, ka saskaņā ar šo koncepciju, pašreizējais likums, kas regulē valsts un pašvaldības profesionālo koru, orķestru koncertorganizāciju, teātru un citu mākslinieku izdienas pensiju piešķiršanu var pārstāt eksistēt.

Tāpat Misēvičs norādīja, ka šobrīd Kultūras darbinieki vēlas atalgojuma pieaugumu. Kultūras darbiniekiem ekonomiskās krīzes ietekmē tika samazināts gan darba apjoms, gan darbinieku samaksa, tomēr pēc krīzes kultūras darbinieki atkal vēlas strādāt normāli un saņemt normālu darba samaksu, teica Misēvičs.

Lat.mixnews.lv jau ziņoja, ka pēc Labklājības ministrijas vērtējuma, Latvijā ir nepamatoti zems izdienas pensijas pieprasīšanas vecums, tāpēc ministrija rosina no 2016.gada to pakāpeniski paaugstināt.

foto: danceviewtimes.com

Komentāri