Valdība domās par minimālās algas palielināšanu, Mixnews.lv

Valdība domās par minimālās algas palielināšanu

фото

Ekonomika | 2013. gada 25. janvārī plkst. 10:07

Valdība domās par minimālās algas un ar nodokļiem neapliekamā ienākumu minimuma palielināšanu Latvijā, piektdien intervijā telekompānijai LNT solīja labklājības ministre Ilze Viņķele, ziņo LETA.

Lai arī sabiedrība vēlētos ļoti būtisku minimālās algas pieaugumu, Viņķele uzsvēra, ka valdībai tomēr ir jāatrod tāds minimālās algas līmenis, lai tā nekļūtu par kavēkli ekonomikas attīstībai. Ekspertu aprēķini liecinot, ka optimāls minimālās algas līmenis ir aptuveni 40% no vidējās darba samaksas valstī.

Jautājums par minimālās algas un neapliekamā minimuma celšanu tiks skatīts nākamā gada budžeta kontekstā, un Labklājības ministrija piedāvās līdz ar izmaiņām ieviest progresivitāti, lai lielāku atbalstu saņemtu maznodrošinātie Latvijas iedzīvotāji.

Viņķele arī norādīja, ka valdību nākamgad gaida daudzi smagi lēmumi, piemēram, par bezmaksas izglītības nodrošināšanu skolās, kas no vienas puses nozīmē nevienlīdzības mazināšanu sabiedrībā, bet no otras puses - tās ir izmaksas, kurām jāatrod segums pašvaldību vai valsts budžetā.

foto: kasjauns.lv

Komentāri