Sāk īstenot patēriņa cenu monitoringu, Mixnews.lv

Sāk īstenot patēriņa cenu monitoringu

фото

Ekonomika | 2013. gada 25. janvārī plkst. 16:31

Pirms eiro ieviešanas īstenotā patēriņa cenu monitoringa laikā cenu pierakstu veiks 93 precēm un 32 pakalpojumiem tirdzniecības vietās Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jelgavā, Valmierā, Liepājā un Ventspilī, piektdien žurnālistus informēja monitoringa veicēja SIA "Aptauju centrs" vadītājs Andris Avotiņš.

Patlaban ir noteikts konkrēts novērojamo preču un pakalpojumu saraksts. Monitorings tiek sākts piektdien, un pēc pirmā cenu pieraksta monitoringa veicējs tiksies ar Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem, lai nepieciešamības gadījumā precizētu šo sarakstu, piemēram, gadījumā, ja kāds no produktiem nebūs pieejams konkrētajos veikalos.

Monitoringa metodoloģiju izstrādājusi Centrālā statistikas pārvalde sadarbībā ar Latvijas Banku, tajā iekļauti veikalos plašāk sastopamie produkti.

Monitoringa rezultāti tiks publicēti Ekonomikas ministrijas mājaslapā un mājaslapā "eiro.lv". Plānots, ka pirmā cenu pieraksta rezultāti būs pieejami nākamnedēļ vai aiznākamnedēļ.

Cenu monitoringu pēc uzvaras iepirkuma konkursā veiks "Aptauju centrs", kas par šo pakalpojumu saņems 39 765, 89 latus, ieskaitot PVN. "Aptauju centra" piedāvājums atzīts par uzvarētāju, uzņēmuma piedāvājums atbilda noteiktajiem kritērijiem un bija ar viszemāko cenu.

Monitoringa mērķis ir novērot cenu svārstības pirms eiro ieviešanas un tās laikā. Monitoringu plānots veikt šogad un 2014.gadā.

_ foto: balticexport.com_

Komentāri