FKTK seko līdzi, lai Latvija ievieš sankcijas pret Krievijas un Krimas amatpersonām, Mixnews.lv

FKTK seko līdzi, lai Latvija ievieš sankcijas pret Krievijas un Krimas amatpersonām

фото

Ekonomika | 2014. gada 18. martā plkst. 15:24

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) seko līdzi, lai Latvijas finanšu sektors ievieš starptautiskās sankcijas pret Krievijas un Krimas amatpersonām, ziņo LETA.

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri pirmdien panāca vienošanos par ierobežojošiem pasākumiem, tostarp starptautisko finanšu sankciju ieviešanu pret 21 Krievijas un Krimas amatpersonu, kas apdraud Ukrainas teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību. Pirmdienas vakarā stājās spēkā ES Padomes regula, kurā iekļauts arī saraksts ar personām, pret kurām vērstas sankcijas.

Uzreiz pēc informācijas publicēšanas ES "Oficiālajā Vēstnesī" FKTK ir informējusi bankas un finanšu iestādes par ES Padomes regulas stāšanos spēkā un atgādinājusi par pienākumu rīkoties atbilstoši tās prasībām.

Finanšu līdzekļu iesaldēšana nozīmē, ka klienta nauda tiek nobloķēta un personai ir liegta jebkāda tālāka rīcība ar šiem līdzekļiem.

FKTK seko līdzi, lai šīs darbības tiktu nodrošinātas visās Latvijā bankās un finanšu iestādēs, ja tām ir klienti no sankciju saraksta. FKTK nepieciešamības gadījumā ir tiesīga pieņemt lēmumu par starptautisko organizāciju noteikto sankciju piespiedu izpildi. FKTK ir atbildīga par starptautisko organizāciju noteikto finanšu sankciju izpildi un kontroli Latvijas finanšu iestādēs.

Vērtējot finanšu sankciju ietekmi uz Latvijas banku sektoru, FKTK nesaskata, ka tas varētu radīt situāciju, ka netiktu ievērotas kādas regulējošās prasības Latvijas bankās. Tāpat sankcijām nebūs tiešas ietekmes uz banku sektora kopējo noguldījumu apjomu vai finanšu rādītājiem, paziņojumā medijiem informē FKTK.

FKTK nav tiesības atklāt, vai un kurām amatpersonām ir konti Latvijas bankās, jo saskaņā ar Kredītiestāžu likumu klientu dati ir neizpaužamās ziņas, uzsvēra FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Laima Auza.

ES sankcijas ieviestas pret patvaļīgi iecelto Krimas premjerministru Sergeju Aksjonovu, Krimas parlamenta spīkeru Vladimiru Konstantinovu, Krimas pirmo vicepremjeru Rustamu Temirgalijevu, bijušo Ukrainas jūras spēku komandieri Denisu Berezovski, kurš pārgājis prokrieviskās Krimas administrācijas pusē, mītiņā "ievēlēto" Sevastopoles mēru Alekseju Čaliju, Krimas Drošības dienesta priekšnieku Pjotru Zimu, Krimas parlamenta spīkera padomdevēju un vienu no galvenajiem 16.marta referenduma organizatoriem Juriju Žerebcovu.

Sankcijas ieviestas arī pret Krimas Augstākās radas vicespīkeru Sergeju Cekovu, Krievijas Federācijas padomes Drošības un aizsardzības komitejas priekšsēdētāju Viktoru Ozerovu, Krievijas Federācijas padomes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētāja pirmo vietnieku Vladimiru Džabarovu.

Sankcijas ieviestas arī pret Krievijas Federācijas padomes Konstitucionālo tiesību komitejas priekšsēdētāju Andreju Klišasu, Krievijas Federācijas padomes locekli Nikolaju Rižkovu, Krievijas Federācijas padomes spīkera vietnieku Jevgēņiju Bušminu, Krievijas Federācijas padomes locekli Aleksandru Totonovu, Parlamentāro jautājumu komitejas priekšsēdētāja pirmo vietnieku Oļegu Panteļejevu, Krievijas parlamenta deputātu Sergeju Mironovu, Valsts domes spīkera vietnieku Sergeju Žeļezņaku un Valsts domes Neatkarīgo valstu savienības komitejas priekšsēdētāju Leonīdu Slucki.

Sankcijas skar arī Melnās jūras flotes komandieri viceadmirāli Aleksandru Vitko, Krievijas Rietumu militārā apgabala komandieri Anatoliju Sidorovu un Krievijas Dienvidu militārā apgabala komandieri Aleksandru Galkinu.

Atgādinām, ka no 6.marta stājās spēkā ES Padomes regula, kas noteica starptautiskās sankcijas pret 18 bijušajām Ukrainas amatpersonām, kas ir atbildīgas par Ukrainas valsts līdzekļu izsaimniekošanu un cilvēktiesību pārkāpumiem. Pret šīm amatpersonām piemērotas arī finanšu sankcijas.

FKTK līdz šim nav sniegusi informāciju, vai kādā Latvijas bankā un finanšu iestādē ir kāds klients, kurš iekļauts sankciju sarakstā un kura nauda sankciju dēļ ir bloķēta.

Komentāri