Liepājas metalurga kreditori piekrīt uzņēmuma pārdošanas plānam, Mixnews.lv

Liepājas metalurga kreditori piekrīt uzņēmuma pārdošanas plānam

фото

Ekonomika | 2014. gada 20. martā plkst. 14:31

Maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" nodrošinātie kreditori AS "Citadele banka" un AS "SEB banka" ceturtdien ir devušas piekrišanu administratora izstrādātajam uzņēmuma pārdošanas plānam, ziņo "Nozare.lv".

"Šodien saņēmu apstiprinājumu, ka visi nodrošinātie kreditori ir piekrituši manis izvēlētajam "Liepājas metalurga" pamatražotnes pārdošanas veidam starptautiskajā piedāvājumā. Līdz ar to nekavējoties tiks uzsākts darbs pie "Liepājas metalurga" pamatražotnes pārdošanas procesa organizēšanas," informēja "Liepājas metalurga" maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Lai varētu sākt īstenot uzņēmuma pārdošanas plānu, administratoram bija jāsaņem piekrišana no visiem trīs nodrošinātajiem kreditoriem, kuriem par labu ieķīlātā manta ietilpst "Liepājas metalurga" pamatražotnē un kuru plānots pārdot starptautiskajā piedāvājumā - tie ir Valsts kase, AS "Citadele banka" un AS "SEB banka". Līdz šim plānam piekrišanu bija devusi tikai Valsts kase.

"Kreditoriem pārdošanas plāns saskaņošanai tika izsūtīts 20.janvārī, un nepieciešama nodrošināto kreditoru piekrišana, lai varētu uzņēmumu pārdot kopā ar nodrošināto kreditoru mantu. Tāpat piekrišana nepieciešama, lai uzņēmumu pārdotu bez izsoles, kas ir labākais veids, kā atrast piemērotāko investoru," iepriekš sacīja Velmers.

Velmers paredzējis "Liepājas metalurga" pamatražotni, metāla kausēšanas ražotni, velmētavu, tehnoloģiskās iekārtas, nekustamos īpašumus un kustamo mantu, kura saistīta ar ražotnes darbības nodrošināšanu, pārdot starptautiskajā piedāvājumā, lai uzrunātu kvalificētus pircējus un nodrošinātu pēc iespējas lielāku ieguvumu no pārdošanas.

"Atbilstoši veiktajam uzņēmuma novērtējumam, pārdodot neieķīlāto mantu, ir iecerēts iegūt 3,5 miljonus eiro bez izsoles un vienu miljonu eiro izsolē. Savukārt, pārdodot ieķīlāto mantu, iecerēts iegūt 112,3 miljonus eiro. Būtiski gan uzsvērt, ka prognozes tiks precizētas pārdošanas procesa laikā, vadoties pēc pārdošanas rezultātiem un pircēju izteiktajiem piedāvājumiem," iepriekš izplatītajā paziņojumā uzsvēra Velmers.

Pārdodot "Liepājas metalurga" pamatražotni starptautiskajā piedāvājumā, ir iespēja piedāvāt uzņēmumu arī ārpus Latvijas un veikt pilnīgāku iespējamā pircēja izvērtējumu. To nevar izdarīt, piemēram, rīkojot izsoli, kas nenodrošina augstāko pārdošanas cenu un labāko izvērtēto pircēju, norādīja Velmers.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka 2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja "Liepājas metalurga" maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Pēdējo divu mēnešu laikā ir veikta uzņēmuma inventarizācija un novērtējums. Uz tā pamata ir sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, kas atspoguļo "Liepājas metalurga" aktīvu pārdošanas kārtību un kritērijus. Tas ir nosūtīts nodrošinātajiem kreditoriem saskaņošanai.

Nonākot finanšu grūtībās, "Liepājas metalurgs" jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" - 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

Komentāri