Magonis: Dzelzceļa elektrifikācijas projektu var realizēt tikai par valsts un ES finansējumu, Mixnews.lv

Magonis: Dzelzceļa elektrifikācijas projektu var realizēt tikai par valsts un ES finansējumu

фото

Ekonomika | 2014. gada 20. martā plkst. 21:44

Dzelzceļa elektrifikācijas projektu var realizēt tikai tad, ja to 85% līdzfinansē no Eiropas Savienības līdzekļiem, savukārt valsts finansējums ir atlikušie 15%, ceturtdien Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas sēdē norādīja "Latvijas Dzelzceļa" prezidents Uģis Magonis.

Viņš skaidroja, ka uzņēmumam nav tādu iespēju līdzfinansēt šo 550 miljonu eiro vērto elektrifikācijas projektu.

Ja šis projekts netiek realizēts, valdībai tad esot jādomā, ko darīt ar līdzšinējo pasažieru pārvadājumu elektrifikācijas tīklu, kurš ir novecojis, un tā atjaunošanai nepieciešami 200 miljoni eiro.

Asociācijas sēdē tika pieņemts lēmums atbalstīt Magoņa priekšlikumu un akceptēt elektrifikācijas projektu tikai pie jau minētiem nosacījumiem, īpaši uzsverot, ka tad valstij būs jāmeklē 200 miljoni eiro elektrovilcienu satiksmes nodrošināšanai, ziņo "Nozare.lv".

Vēl pērn satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) skaidroja, ka VAS "Latvijas Dzelzceļš" un Satiksmes ministrija (SM) strādā pie tā, lai pēc iespējas ātrāk varētu realizēt dzelzceļa infrastruktūras elektrifikācijas projektu.

Starptautiskajā konferencē "TransBaltica 2013" Matīss uzsvēra, ka šis projekts vēl vairāk palielinās dzelzceļa konkurētspēju reģionā. Ministrs norādīja, ka kaimiņvalstis tranzītbiznesā ir vislielākie konkurenti un galvenais esot veikt pasākumus, kas palielina koridora caur Latviju konkurētspēju. Dzelzceļa elektrifikācija esot viens no šiem pasākumiem, jo tas ļautu samazināt izmaksas un palielināt vilces jaudas.

Kopējās dzelzceļa elektrifikācijas projekta izmaksas tiek lēstas 549 miljonu eiro apmērā un tas paredz modernizēt pašreizējās elektrolīnijas un elektrificēt jaunos posmus no Daugavpils un Rēzeknes līdz Krustpilij, kā arī posmu no Krustpils līdz Jelgavai un no Jelgavas līdz Ventspilij.

Foto: mixnews.lv

Komentāri