Liepājas metalurga pārdošanu organizēs Prudentia, Mixnews.lv

Liepājas metalurga pārdošanu organizēs Prudentia

фото

Ekonomika | 2014. gada 21. martā plkst. 18:12

Par maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" pamatražotnes pārdošanu starptautiskajā piedāvājumā noslēgts līgums ar konsultāciju kompāniju "Prudentia", ziņo "Nozare.lv".

Nākamās nedēļas sākumā pārdošanas piedāvājumi tiks izsūtīti vairāk nekā 70 potenciālajiem pircējiem, informēja "Liepājas metalurga" (LM) maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

"Prudentia" tika izvēlēts no sešiem konsultantiem, ar kuriem Velmeram bija pārrunas. Galvenie konsultanta izvēles kritēriji bija līdzšinējā pieredze, konsultantu komanda, konsultanta izstrādātais pārdošanas plāns un piedāvātais laika grafiks. Ne mazāk svarīgs faktors bija tas, ka iepriekš "Prudentia" bija arī LM kreditora kluba konsultants, skaidroja Velmers.

"Tāpat "Prudentia" priekšrocība bija tā, ka jau tiesiskās aizsardzības procesa laikā "Prudentia" kontaktējās ar vairākiem potenciālajiem pircējiem, līdz ar to laika grafikā "Prudentia" ir kādu soli priekšā citiem konsultantiem," skaidroja Velmers.

Atlīdzība konsultantam nepārsniegs 2% no summas, par kādu tiks pārdots uzņēmums, bet tā var būt arī mazāka. "Jo augstāka būs cena, par kuru ražotne tiek pārdota, jo atlīdzība būs tuvāka 2% no pārdošanas summas," teica Velmers.

Viņš arī piebilda, ka potenciālie pircēji pārstāv visus kontinentus, izņemot Austrāliju. Jau patlaban ir noslēgti vairāk nekā 20 konfidencialitātes līgumi ar potenciālajiem pircējiem.

"Grūti pateikt, cik potenciālo pircēju paliks pārdošanas procesa beigu stadijā. Jau izvēloties uzrunājamos pircējus, ir domāts par to, ka viņi izrādīs interesi par uzņēmumu," piebilda Velmers.

Aptuveni mēneša laikā būtu jānodrošina, ka pircēji, kas patiešām ieinteresēti uzņēmuma iegādē, izsaka nesaistošos piedāvājumus, skaidroja Velmers. "Prudentia" uzdevums būs darbs ar potenciālajiem pircējiem, kā arī nepieciešamās informācijas sniegšana pircējiem.

Jautāts, vai starp potenciālajiem pircējiem, kuriem tiks izsūtīts LM pārdošanas piedāvājums, ir arī esošie akcionāri, Velmers apstiprināja, ka pārdošanas piedāvājums tiks izsūtīts Kirovam Lipmanam. Ne Sergejs Zaharjins, ne Iļja Segals interesi par pirkšanu nav izrādījuši un pārdošanas piedāvājums viņiem netiks izsūtīts.

Velmers arī norādīja, ka patlaban pārdošanas plānā vēl nav noteikts, kādā veidā tiks pārdots LM meitasuzņēmums "Liepājas osta LM". Jebkurā gadījumā, pārdodot pamatražotni, tiks juridiski garantēts, ka metalurģijas uzņēmumam ir pieejama ostas piestātne. Esot šādai garantijai, ir iespējams, ka "Liepājas ostas LM" kapitāldaļas tiek pārdotas atsevišķi no pamatražotnes.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" nodrošinātie kreditori AS "Citadele banka" un AS "SEB banka" 20.martā ir devuši piekrišanu administratora izstrādātajam uzņēmuma pamatražotnes pārdošanas plānam starptautiskajā piedāvājumā.

Lai varētu sākt īstenot uzņēmuma pārdošanas plānu, administratoram bija jāsaņem piekrišana no visiem trīs nodrošinātajiem kreditoriem, kuriem par labu ieķīlātā manta ietilpst "Liepājas metalurga" pamatražotnē un kuru plānots pārdot starptautiskajā piedāvājumā - tie ir Valsts kase, AS "Citadele banka" un AS "SEB banka". Līdz šim plānam piekrišanu bija devusi tikai Valsts kase.

Velmers paredzējis "Liepājas metalurga" pamatražotni, metāla kausēšanas ražotni, velmētavu, tehnoloģiskās iekārtas, nekustamos īpašumus un kustamo mantu, kura saistīta ar ražotnes darbības nodrošināšanu, pārdot starptautiskajā piedāvājumā, lai uzrunātu kvalificētus pircējus un nodrošinātu pēc iespējas lielāku ieguvumu no pārdošanas.

"Atbilstoši veiktajam uzņēmuma novērtējumam, pārdodot neieķīlāto mantu, ir iecerēts iegūt 3,5 miljonus eiro bez izsoles un vienu miljonu eiro izsolē. Savukārt pārdodot ieķīlāto mantu, iecerēts iegūt 112,3 miljonus eiro. Būtiski gan uzsvērt, ka prognozes tiks precizētas pārdošanas procesa laikā, vadoties pēc pārdošanas rezultātiem un pircēju izteiktajiem piedāvājumiem," iepriekš izplatītajā paziņojumā uzsvēra Velmers.

Pārdodot "Liepājas metalurga" pamatražotni starptautiskajā piedāvājumā, ir iespēja piedāvāt uzņēmumu arī ārpus Latvijas un veikt pilnīgāku iespējamā pircēja izvērtējumu. To nevar izdarīt, piemēram, rīkojot izsoli, kas nenodrošina augstāko pārdošanas cenu un labāko izvērtēto pircēju, norādīja Velmers.

Atgādinām, ka 2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja "Liepājas metalurga" maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Pēdējo divu mēnešu laikā ir veikta uzņēmuma inventarizācija un novērtējums. Uz tā pamata ir sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, kas atspoguļo "Liepājas metalurga" aktīvu pārdošanas kārtību un kritērijus. Tas ir nosūtīts nodrošinātajiem kreditoriem saskaņošanai.

Nonākot finanšu grūtībās, "Liepājas metalurgs" jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" - 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

Komentāri