Siltā ziema ļāvusi Rīgas domei ietaupīt miljonu eiro, Mixnews.lv

Siltā ziema ļāvusi Rīgas domei ietaupīt miljonu eiro

фото

Ekonomika | 2014. gada 31. martā plkst. 10:45

Salīdzinoši nelielais sniega daudzums šajā ziemā Rīgas domei uz ielu tīrīšanas rēķina ļāvis ietaupīt līdz vienam miljonam eiro, LNT raidījumā "900 sekundes" pastāstīja galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs (SC).

Viņš sacīja, ka pagaidām vēl nav pieņemts galīgais lēmums, kā tērēt ietaupītos līdzekļus - ielu remontiem, pagalmu remontiem vai kādām sociālajām vajadzībām. Tikšot izvērtēts arī priekšlikums pašvaldībai pašai iegādāties daļu no ceļu tīrīšanas tehnikas, lai turpmāk, uzkrītot sniegam, pilsēta nekļūtu pilnībā atkarīga no privātajiem uzņēmējiem.

Ušakovs atgādināja, ka "galvenā problēma šogad un nākamgad būs Salu tilts," kuru iecerēts remontēt. Pa šo tiltu tikšot ievērojami ierobežota transporta kustība no šā gada jūnija līdz nākamā gada novembrim.

Salu tilta rekonstrukcijas tehniskais projekts paredz brauktuves demontāžas darbus, jaunu dienesta ietvju izbūvi, deformācijas šuvju ierīkošanu, jaunas brauktuves hidroizolācijas un seguma izveidošanu, brauktuves sadalošā posma izbūvi, apakšējo gājēju ietvju remontēšanu, tilta apgaismojuma rekonstrukciju, tilta balstu remontu, laiduma konstrukciju betona virsmu remontu un laiduma konstrukcijas augšējās plātnes pastiprināšanu tilta galos, kā arī ekspluatācijas aprīkojuma rekonstrukciju.

Salu tilta remontdarbus paredzēts sākt, tiklīdz ar iepirkuma konkursa uzvarētāju būs noslēgts būvdarbu līgums, būs saņemts paziņojums par finansējuma un aizņēmuma pieejamību 2014.gadam, kā arī būs saņemta būvatļauja. Iepirkuma nolikumā sākotnēji minēts, ka remonts jāsāk 1.jūnijā.

Tilta remontdarbiem jābūt pabeigtiem ne vēlāk kā līdz 2015.gada 30.novembrim, taču šis termiņš varētu tikt pagarināts nepietiekama finansējuma dēļ.

Būvdarbu veicējiem izvirzīts priekšnoteikums, ka darbi jāveic, nepārtraucot satiksmi. Remontdarbu laikā satiksme tiks nodrošināta pa divām braukšanas joslām katrā virzienā, tāpēc autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Komentāri