Iespējams, Lattelecom vairs nepārraidīs kanālu TV3, Mixnews.lv

Iespējams, Lattelecom vairs nepārraidīs kanālu TV3

фото

Ekonomika | 2014. gada 31. martā plkst. 19:30

Mediju grupai "Modern Times Group" (MTG) un "Lattelecom" nav izdevies panākt vienošanos par jaunu kanāla TV3 retranslācijas līgumu, līdz ar to no 2.aprīļa "Lattelecom" nav tiesību pārraidīt kanālu TV3.

Līdz šim "Lattelecom" nav noslēdzis jaunu līgumu ar TV3, un tas nozīmē, ka "Lattelecom" nav tiesību pārraidīt kanālu TV3 interaktīvajā televīzijā no 2.aprīļa.

"Tos skatītājus, kurus šis lēmums ietekmē, aicinām izmantot lielāko nacionālo video portālu Latvijā "TVplay" un "TVplay" aplikāciju mobilajās ierīcēs vai citas televīzijas platformas," paziņojumā norāda MTG, uzsverot, ka jau tagad ik nedēļu šo iespēju izmanto aptuveni 115 000 interneta lietotāju.

Pirmdien tikšanās laikā nav izdevies panākt vienošanos, savukārt citas tikšanās vairs nav plānotas.

MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena pauž nožēlu, ka "tik sarežģītā ārpolitiskā situācijā "Lattelecom" šādi rīkojas, kā rezultātā cietīs skatītāji un nacionālā informatīvā telpa.

Tas ir veids, kā "Lattelecom" parāda savu attieksmi pret Latvijas skatītājiem un Latvijā veidoto saturu, kuru augstvērtīgā kvalitātē piedāvā kanāls TV3."

MTG un "Lattelecom" šodien pēdējā brīdī mēģināja panākt vienošanos par jaunu retranslācijas līgumu. Abu pušu pārstāvji tikās, lai pārrunās mēģinātu vienoties par "Lattelecom", MTG un skatītājiem izdevīgu līgumu.

To, vai vienošanos varētu panākt šīs dienas laikā un kādi varētu būt jaunā līguma nosacījumi, "Lattelecom" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līga Bite neatklāja, norādot, ka patlaban plašāk nekomentēs, lai "neietekmētu sarunu turpmāko gaitu".

Iepriekšējais līgums ir spēkā līdz 1.aprīlim ieskaitot, līdz ar to ir vēl divas dienas laika, norādīja Bite.

Jau vēstīts, ka MTG un "Baltcom TV" par diviem mēnešiem pagarinājušas līgumu par TV3 retranslāciju, savukārt ar "Lattelecom" nekāda vienošanās joprojām nav panākta.

MTG iepriekš izplatīja paziņojumu, kurā norādīja, ka no 1.aprīļa "Lattelecom" interaktīvajā televīzijā, iespējams, vairs nepārraidīs kanālu TV3, jo nav panākta vienošanās par jauna līguma noslēgšanu. MTG pārstāvji klāstīja, ka jauns līgums abu uzņēmumu starpā nav noslēgts tādēļ, ka "Lattelecom" patlaban nepiekrīt maksāt TV3 prasīto atlīdzību par kanāla TV3 veidoto programmu, ko "Lattelecom" tālāk piegādā saviem abonentiem, saņemot par to samaksu no saviem klientiem.

Tikmēr to, ka šajā datumā līgums beidzas arī ar "Baltcom TV", MTG nepieminēja.

"Lattelecom" uz vēstuli reaģēja, izplatot savu paziņojumu, kurā Televīzijas daļas direktore Inga Alika uzsvēra, ka "Lattelecom" nepiekrīt MTG cenu diktātam.

"Lattelecom" pēc šī paziņojuma vērsās Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) un Konkurences padomē (KP), lūdzot izvērtēt MTG paziņojuma atbilstību normatīvajiem aktiem.

Skandināvijas mediju koncernam "Modern Times Group" (MTG), kurš kopš 1998.gada darbojas Latvijā, pieder telekanāli TV3, "3+", TV6, LNT, TV5 un "Latvijas Mūzikas kanāls".

Komentāri