Latvijas iedzīvotāji neatbalsta abonentmaksas ieviešanu sabiedriskajiem medijiem, Mixnews.lv

Latvijas iedzīvotāji neatbalsta abonentmaksas ieviešanu sabiedriskajiem medijiem

фото

Ekonomika | 2013. gada 28. janvārī plkst. 08:44

Lai mainītu sabiedrības attieksmi pret abonentmaksām, jāiegulda milzīgs komunikācijas darbs, uzsver eksperti. Patlaban 95% Latvijas iedzīvotāju neatbalsta abonentmaksas ieviešanu sabiedriskajiem medijiem, liecina pētījumu kompānijas "GfK" un LETA biznesa portāla "Nozare.lv" pētījums.

Šo ideju atbalsta tikai 5% Latvijas iedzīvotāju, tāpēc vēl ir pāragri runāt par konkrētām abonentmaksas summām - vispirms ir jāpanāk lielāks sabiedrības atbalsts šādai iecerei, tā prezentējot pētījumu, norādīja "GfK" Klientu servisa direktore Māra Tauriņa.

Latvijas Televīzijas (LTV) pagaidu vadītājs Gints Miķelsons sacīja, ka arī LTV darbinieku vidū ir veikta aptauja par abonentmaksām. Tā parādīja, ka 40% darbinieku atbalsta, bet 60% ir pret abonentmaksas ieviešanu.

Miķelsons uzsvēra, ka abonentmaksu varēs ieviest tikai tad, kad sabiedriskā televīzija būs izpildījusi virkni kritēriju, kas noteikti jaunajā Latvijas Sabiedriskā medija koncepcijā. Kā būtiskākie ir minēti satura kvalitātes uzlabošana un auditorijas pieaugums.

Tiek ziņots, ka arī kaimiņvalstīs neatbalsta abonentmaksas ieviešanu - Lietuvā pret ir 92%, bet Igaunijā 93% iedzīvotāju.

foto: inmindhypnotherapy.co.uk

Komentāri