"Bloomberg": Latvija 36.vietā uzņēmējdarbībai labvēlīgāko valstu sarakstā , Mixnews.lv

"Bloomberg": Latvija 36.vietā uzņēmējdarbībai labvēlīgāko valstu sarakstā

фото

Ekonomika | 2013. gada 28. janvārī plkst. 13:39

Latvija ieņem 36.vietu finanšu ziņu aģentūras "Bloomberg" veidotajā 2012.gada valstu, kurās ir vislabākie apstākļi uzņēmējdarbībai, reitingā. 2011.gadā Latvija reitingā ieņēma 28.vietu, ziņo LETA

Lietuva "Bloomberg" reitingā ierindojas 37.vietā, salīdzinot ar 40.vietu 2011.gadā. Savukārt Igaunija gada laikā zaudējusi deviņas vietas, ierindojoties 43.pozīcijā.

Vislabvēlīgākie apstākļi uzņēmējdarbībai ir Honkongā, ASV, Japānā, Nīderlandē un Vācijā. Pirmajā desmitniekā ierindojās arī Austrālija, Kanāda, Singapūra, Dānija un Lielbritānija.

"Bloomberg" pētījumā, kas tiek veikts otro gadu, izvērtēti seši faktori, piešķirot tiem novērtējumu no nulles līdz 100 procentiem. Valstis novērtētas pēc ekonomiskās integrācijas līmeņa, biznesa sākšanas izmaksām, darbaspēka un materiālu izmaksām, preču pirkšanas un pārvietošanas izmaksām, nemateriālām izmaksām un vietējo patērētāju bāzes gatavības.

"Bloomberg" aplūkoja situāciju kopumā 161 valstī un teritorijā, bet reitingā iekļautas 50 tirgus ekonomikas, kas saņēmušas augstāko novērtējumu.

Komentāri