Magonis: Tranzīta nozarē, izņemot Krieviju, Latvijai citu alternatīvu nav, Mixnews.lv

Magonis: Tranzīta nozarē, izņemot Krieviju, Latvijai citu alternatīvu nav

фото

Ekonomika | 2014. gada 9. aprīlī plkst. 22:45

Krievija ir Latvijas lielākais kaimiņš un tranzīta nozarē citas alternatīvas valstij nav, LNT raidījumā "Dombura studija" norādīja VAS "Latvijas dzelzceļš" prezidents Uģis Magonis.

Viņš uzsvēra, ka alternatīvi varianti var rasties tikai tad, ja Latvijā atradīs naftu.

"Mums praktiski nemaz nav iekšzemes pārvadājumu, viss ir tranzīts un 70% no tranzīta ir Krievijas kravas. Mēs šo resursu maksimāli izmantosim līdz pēdējam brīdim, lai pelnītu vairāk naudas, jo citu alternatīvu mums nav," atzina Magonis.

LDz prezidents arī uzsvēra, ka no jebkurām sankcijām, kas tiks attiecinātas uz Krieviju, cietīs nevis Krievija, bet Latvija. Magonis arī pavēstīja, ka patlaban tranzīta nozarē viss ir mierīgi.

Tikmēr citi uzņēmēji, kas viesojās raidījumā "Dombura studijā", pauduši viedokli, ka politiķiem patlaban jādomā par iespējamām kompensācijām Latvijas uzņēmējiem, ja pret Krieviju tiks attiecinātas sankcijas.

"Šobrīd pat nerunājot par jebkādam sankcijām, ekonomiskā situācija ir izmainījusies un Latvijas politiķiem gan Eiropā, gan Amerikā būtu vairāk jālobē un jārunā par iespējamiem kompensācijas mehānismiem Latvijas biznesam, jo mēs esam pašā bīstamā situācijā un jebkuras sankcijas mūs skar daudz vairāk, [nekā citus]. Lai uzturētu atsevišķus biznesus dzīvus, vajadzētu kaut kādu politisko palīdzību, lai ātrāk varētu pārorientēt kravu plūsmas," norādīja "SAF Tehnika" vadītājs Normunds Bergs.

Arī SIA "New Rosme" valdes priekšsēdētājs Edgars Štelmahers uzsvēra, ka valstij ir jādomā, ka veidot veselīgu investīciju vidi pat šāda krīzes brīdī. Viņš arī norādīja, ka Latvija tomēr ir ļoti atkarīga no Krievijas enerģētikas jomā, un jāmeklē iespējas, kā diversificēties.

"Jau pagājuši jau 24 gadi un mēs joprojām esam pieslēgti pie Krievijas gāzes – nekādas alternatīvas nav atrastas," uzsvēra Štelmahers.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem augstu Krievijas amatpersonu un Kremlim pietuvināto cilvēku. Sankcijām pakļautajiem Krievijas pilsoņiem iesaldēti aktīvi un noteikts vīzu izsniegšanas aizliegums.

Komentāri