Liepājas ostu pārdos atsevišķi, Mixnews.lv

Liepājas ostu pārdos atsevišķi

фото

Ekonomika | 2014. gada 16. aprīlī plkst. 17:42

Maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" pārdošanas plāns tiks precizēts - paredzēts, ka "Liepājas metalurga" meitasuzņēmums AS "Liepājas osta LM" tiks pārdots atsevišķi no pamatražotnes, vēsta LETA.

Savukārt ostas pakalpojumu pieejamību ražotnei garantēs jaunizveidotais meitasuzņēmums SIA "50.piestātne", biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja "Liepājas metalurga" maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Marta beigās izveidotā "50.piestātne" ir 100% "Liepājas metalurga" meitasuzņēmums un šodien Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde devusi piekrišanu modernizētās 50.piestātnes nomas līguma izbeigšanai ar "Liepājas osta LM" un šai piestātnei pieguļošās zemes iznomāšanai uzņēmumam "50.piestātne".

"Šī piestātne nesen ir modernizēta tieši "Liepājas metalurga" vajadzībām un tieši šajā 50.piestātnē notika gan metāllūžņu, gan gatavās produkcijas pārkraušana. Pēc uzņēmuma darbības apturēšanas piestātnē kravu operācijas netika veiktas. Piestātne ir spējīga pilnībā nodrošināt visu "Liepājas metalurgam" nepieciešamo kravu plūsmu," skaidroja Velmers.

Administrators piebilda, ka šādā veidā tiek nodrošināts "Liepājas metalurga" pārdošanas plāna galvenais mērķis - uzņēmumam tiek garantēti nodrošināta pieeja ostas pakalpojumiem, savukārt "Liepājas osta LM" pārdošana atsevišķi, kas varētu notikt ātrāk nekā pamatražotnes pārdošana, spēs atrisināt šī uzņēmuma problēmas - dramatisko kravu kritumu, finansiālo nestabilitāti.

"Jāsaprot, ka ostas bizness un metalurģijas bizness ir ļoti atšķirīgi, tāpēc nav pareizi ostas uzņēmumu pārdot vienā paketē ar metalurģijas uzņēmumu. Ir jāatrod ātrs risinājums tam, kāda būs "Liepājas osta LM" nākotne, vajag ātrus risinājumus jaunu kravu piesaistei, lai uzņēmums spētu izdzīvot. Piemēram, tam var parādīties jauni īpašnieki, kas nāk ar savām kravām," sacīja Velmers.

Viņš norādīja, ka arī no "Liepājas metalurga" aktīvu pārvaldīšanas viedokļa, "50.piestātnei" pārņemot nomas līgumu no "Liepājas osta LM", šis aktīvs nav pazaudēts, bet ostai tiek radīta iespēja rast ātrāku risinājumu. Nākamajā nedēļā Velmers paredzējis izsūtīt visiem "Liepājas metalurga" kreditoriem precizēto uzņēmuma pārdošanas plānu, kurā tiks iekļauts precizētais ostas uzņēmuma pārdošanas veids. "Pēc tam, kad šie precizējumi tiks veikti, varēšu arī sīkāk komentēt, kādā veidā notiks "Liepājas osta LM" pārdošana," norādīja Velmers.

Patlaban viņš arī atturējās nosaukt, pār kādu summu iecerēts pārdot "Liepājas osta LM".

Administrators piebilda, ka "Liepājas osta LM" pārdošana atsevišķi neizslēdz iespēju, ka šo uzņēmumu nopērk tas pats pircējs, kurš pēc tam iegādāsies arī "Liepājas metalurga" pamatražotni.

Komentāri