Februārī "Rīgas siltuma" tarifi varētu samazināties par 4,4%, Mixnews.lv

Februārī "Rīgas siltuma" tarifi varētu samazināties par 4,4%

фото

Ekonomika | 2013. gada 29. janvārī plkst. 10:26

Ja piepildīsies prognozes par dabasgāzes cenas pazeminājumu februārī un martā arī rūpnieciskajiem klientiem, AS "Rīgas siltums" tarifi varētu pazemināties par 4,4%, ziņo biznesa portāls "Nozare.lv"

Kā informēja "Rīgas siltuma" Informācijas daļas vadītāja Jana Roze, janvārī norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju uzņēmums piemēro cenu 44,77 lati par megavatstundu (MWh) bez PVN, savukārt februārī un martā, ja pazemināsies dabasgāzes cena, atbilstoša siltuma cena būtu 42,81 lats par MWh.

Janvārī tiek piemēroti siltuma tarifi, kas atbilst dabasgāzes tirdzniecības cenai 225 lati par 1000 kubikmetriem, bet februārī un martā AS "Latvijas Gāze" (LG) prognozējusi tās pazeminājumu - dabasgāzes tirdzniecības cena varētu būt 210 lati par 1000 kubikmetriem. Iepriekš tika prognozēts, ka šajos mēnešos dabasgāzes cena nemainīsies.

"Rīgas siltums" cer, ka LG noteiks dabasgāzes cenas pazeminājumu rūpnieciskiem lietotājiem, jo siltuma cenas pazemināšanās atvieglotu uzņēmuma klientiem iespējas apmaksāt apkures rēķinus.

Kā ziņoja portāls Mixnews, vakar LG paziņoja par dabasgāzes tarifu pazemināšanos mājsaimniecībām šā gada pirmajā pusgadā. Iepriekš bija noteikts samazinājums aptuveni 1% apmērā, bet vakar LG informēja, ka no 1.janvāra tarifi samazinās par 4% plīts lietotājiem un par 6% apkures lietotājiem.

Foto: static2.aif.ru, bmwclub.ru

Komentāri