Vecās olas no Polijas izplatījuši siera viltotāji, Mixnews.lv

Vecās olas no Polijas izplatījuši siera viltotāji

фото

Ekonomika | 2014. gada 17. aprīlī plkst. 15:11

Vecās un pārmarķētās olas, kas Latvijā ievestas no Polijas, izplatījusi lietuviešu uzņēmējiem piederošā SIA "Walux", ziņo "Nozare.lv".

"PVD, turpinot sākto detalizēto pārmarķēto olu pārbaudi, informē, ka produkta izplatītājs ir "Walux", olu izcelsmes valsts - Polija," informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Anna Joffe.

"Walux" jau pagājušajā gadā sodīts par viltota "Tilzītes" siera izplatīšanu veikalu tīklam "Palink". Uzņēmums bija izplatījis Polijā ražotu siera izstrādājumu "Tilzītes" siers, kurā uz iepakojuma nebija norādīti augu tauki. "Walux" jau iepriekš par līdzīgām darbībām vairākkārt saņēmis PVD sodus, gada laikā kopumā nomaksājot 1800 latus (2651 eiro).

Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju, "Walux" īpašnieki ar attiecīgi 60% un 40% daļu ir Latvijas pilsonis Vačagans Pogisjans un Lietuvas pilsonis Ramūns Nikitins.

Uzņēmuma apgrozījums 2012.gadā bija 4,34 miljoni eiro salīdzinājumā ar 2,19 miljoniem iepriekšējā gadā, bet zaudējumi - 29 720 eiro salīdzinājumā ar 13 539 eiro peļņu pirms gada.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka PVD, pirms Lieldienām veicot pārbaudes pārtikas aprites uzņēmumos, konstatējis, ka kāda vairumtirdzniecības uzņēmuma noliktavā atrodas liels daudzums - vairāk nekā 40 000 - Polijas izcelsmes vistu olu, kurām ražotāja noteiktais derīguma termiņš beidzies 14.aprīlī.

PVD, jau tuvojoties svētkiem, aicināja patērētājus būt vērīgiem pircējiem - sekot līdzi informācijai preces marķējumā un pievērst uzmanību pārtikas produktu derīguma termiņam.

Par iespējamiem pārkāpumiem pārtikas tirdzniecības vietās var zvanīt uz PVD uzticības tālruni - automātisko atbildētāju 67027402 - un informēt par tiem dienestu.

Komentāri