Reemigrācijas plāna mērķis - aizpildīt tukšās darbavietas ar Latvijas valstspiederīgajiem, nevis imigrantiem , Mixnews.lv

Reemigrācijas plāna mērķis - aizpildīt tukšās darbavietas ar Latvijas valstspiederīgajiem, nevis imigrantiem

фото

Ekonomika | 2013. gada 29. janvārī plkst. 13:52

Līdz 2030.gadam Latvijā veidosies 220 120 tūkstoši brīvu darbavietu, un reemigrācijas plāna galvenais mērķis ir panākt, kac brīvās darbavietas tiek aizpildītas ar Latvijas valstspiederīgajiem, nevis imigrantiem no citām valstīm, otrdien žurnālistiem atzina ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Viņš norādīja, ka reemigrācijas galvenie iemesli ir iespēja atrast darbu un pienācīgs atalgojums. Vidējam atalgojumam Latvijā būtu jābūt vismaz imigrācijas valsts minimālās algas līmenī, piemēram, Īrijā minimālā alga ir 1462 eiro, bet Latvijā vidējā alga ir 660 eiro. Pavļuts gan atturīgi prognozēja, kad Latvijā alga varētu pieaugt līdz 1462 eiro, minot, ka tas nebūs tuvāko gadu jautājums. Viņaprāt, šādu līmeni vidējā alga varētu sasniegt 2020.gadā.

фото

Ministrs pastāstīja, ka tendence atgriezties ārvalstīs dzīvojošajiem un strādājošajiem latviešiem pieaug un tiek prognozēts, ka tuvāko triju gadu laikā Latvijā varētu atgriezties daži desmiti tūkstoši cilvēku.

Pavļuts uzsvera, ka reemigrācijas plāns nepiedāvās risinājumus visām gadiem ielaistajām problēmām Latvijas ekonomikā, sabiedrībā un valstī kopumā. Plāna galvenais mērķis ir sniegt praktisku palīdzību emigrējušiem iedzīvotājiem, viņu ģimenēm, kas vēlas atgriezties un ir gatavi to darīt, lai strādātu Latvijā, dibinātu uzņēmumu vai attīstītu biznesa saiknes ar Latviju.

Ekonomikas ministrs arī atzīmēja, ka kritika par izstrādāto reemigrācijas plānu viņu neuztrauc un tas palīdz diskusijās par nepieciešamajiem uzlabojumiem plānā.

"Man ir prieks, ka jautājums par aizbraukušo iedzīvotāju atgriešanu Latvijā ir aktuāls un mēs par to arvien vairāk runājam. Tas ir būtisks plāna izstrādes mērķis, ka mēs par šiem jautājumiem diskutējam vairāk. Tas, ka ir kritiski viedokļi, tiek pausta skepse, tas tiešām neuztrauc, jo tā ir veselīga diskusija," sacīja ministrs.

Savukārt šodien arī kļuva zināms, ka ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar atbildīgajām ministrijām un institūcijām līdz šā gada 2.aprīlim izstrādās un iesniegs Ministru kabinetā "Reemigrācijas atbalsta pasākumu plānu 2013.-2016.gadam".

Foto: toloka.com, naim.ru, mixnews.lv

Komentāri