"Liepājas metalurgs" lūdz tam piešķirt atvieglojumus energoresursu norēķiniem, Mixnews.lv

"Liepājas metalurgs" lūdz tam piešķirt atvieglojumus energoresursu norēķiniem

фото

Ekonomika | 2013. gada 29. janvārī plkst. 14:06

AS "Liepājas metalurgs" pārstāvji tikšanās laikā ar premjeru Valdi Dombrovski izteikuši lūgumu atbrīvot uzņēmumu no "zaļās komponentes" maksāšanas, kā arī iepazīstinājuši ar citiem iespējamajiem risinājumiem, kā atbalstīt uzņēmumu, žurnālistiem pēc tikšanās valdības ēkā pavēstīja kompānijas lielākais akcionārs Sergejs Zaharjins.

Viņš norādīja, ka patlaban metāla sektorā Eiropā ir krīze, un ar premjeru runāts par risinājumiem, kā varētu atbalstīt "Liepājas metalurgu". Pēc viņa teiktā, arī citās Eiropas valstīs šīs nozares uzņēmumi vēršas pēc palīdzības, un katrā valstī tiek meklēti specifiski risinājumi. "Liepājas metalurgs" izteicis lūgumu atbrīvot to no "zaļās komponentes" maksājumiem, jo pašreizējā krīzes situācijā to neesot iespējams maksāt.

Uz jautājumu, ko premjers atbildēja, Zaharjins norādīja: "Izskatīs".

Tas gan neesot vienīgais risinājums, ko "Liepājas metalurgs" atbalstīs, turklāt ar to vien nepietiekot.

Zaharjins detalizētāk nestāstīja par citiem iespējamajiem risinājumiem, sakot, ka tam nepieciešama Eiropas Komisijas (EK) piekrišana. EK plānojot jautājumu par atbalstu nozares uzņēmumiem skatīt 12.februārī.

Sarunas gaitā apspriests arī valsts galvojums kredītam, un "Liepājas metalurgs" lūdzis atbalstu iecerei pārkreditēt aizņēmumu, pārejot no "UniCredit S.p.A." bankas pie kādas citas bankas. Tas esot jāizdara līdz aprīlim, kad jāveic nākamais maksājums. Vēlme mainīt banku esot saistīta ar augstajiem procentu maksājumiem.

Savukārt uz jautājumu par ierosināto kriminālprocesu, Zaharjins atbildēja, ka izmeklēšana turpinās un visa vadība tikusi aicināta uz pratināšanu. Visi prasītie dokumenti ir iesniegti, bet tagad uzņēmumam neesot informācijas par izmeklēšanas gaitu. Zaharjins gan pauda pārliecību, ka lieta tiks slēgta, jo neesot pamata apsūdzēt uzņēmumu. Viņaprāt, acīmredzama gan ir vēlme apmelot "Liepājas metalurgu", par ko liecinot arī informācijas noplūde par šo lietu, taču šī informācija neesot patiesa. Uzņēmuma akcionārs atgādināja, ka uzņēmums plāno vērsties Ģenerālprokuratūrā.

Kā ziņoja portāls Mixnews, "Liepājas metalurga" valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs pagājušajā nedēļā informēja Saeimas deputātus, ka "Liepājas metalurga" valde nolēmusi uz laiku pārtraukt maksāt AS "Latvenergo" obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kas darbojas kā atbalsta mehānisms elektrības ražotājiem koģenerācijā un atjaunojamās enerģijas stacijās.

Uzņēmums norāda, ka augošais OIK maksājums katastrofāli ietekmē finansiālo stāvokli, tāpēc nolemts OIK daļu nemaksāt un šo summu novirzīt saistību dzēšanai.

Foto: nekrize.lv

Komentāri