Nepālas šerpas šosezon plāno pamest savu darbu, Mixnews.lv

Nepālas šerpas šosezon plāno pamest savu darbu

фото

Ekonomika | 2014. gada 24. aprīlī plkst. 18:04

Lai godinātu sešpadsmit lavīnā bojāgājušos Nepālas šerpas - alpīnistu pavadoņus - viņu kolēģi izlēmuši šosezon pamest savu darbu, tādējādi radod haosu simtiem kalnākapēju plānos. Daži pavadoņi jau ir devušies prom, bet citi to darīs tuvākās nedēļas laikā, raksta ārvalstu mediji.

Desmitiem alpīnistu atrodas Everesta bāzes nometnē, kur adaptējas retinātajam Himalaju gaisam. Mēģinājums iekarot pasaules augstāko smaili viņiem izmaksājis desmitiem tūkstošu ASV dolāru.

Šerpas teju deviņus kilometrus augstajā kalnā pilda būtiskus uzdevumus - sākot ar aprīkojuma un ēdiena nešanu, līdz pat virvju un stiprinājumu labošanai un nodrošināšanai.

Kā zināms, pagājušonedēļ Everestā notika apjomīgs lavīnas nogruvums, kurā bojā gāja 13 šerpas, bet vēl trīs ir pazuduši bez vēsts. Visi bojā gājušie bija Nepālas etniskās šerpu kopienas pārstāvji, kuri nopelna iztiku, pavadot pārgājienu grupas un alpīnistus.

Viņi veica priekšdarbus nākamajai Everesta ekspedīcijai, kas bija paredzēta maijā, nostiprinot virnes un apkopjot kāpšanas maršrutus virs bāzes nometnes.

Pēc šīs traģēdijas šerpas pauduši nosodījumu valdībai, kuras nozīmīgu ienākumu daļu veido maksa par kalnos kāpšanas atļaujām, kas tiek pārdotas ārzemniekiem, bet par šerpu darba apstākļiem un garantijām nerūpējas. Nepālas valdība ir piesolījusi finansiālu atbalstu bojā gājušo šerpu ģimenēm 304 eiro apmērā.

Komentāri