Valdība par "Liepājas metalurga" likteni lems pēc padziļinātas finanšu analīzes, Mixnews.lv

Valdība par "Liepājas metalurga" likteni lems pēc padziļinātas finanšu analīzes

фото

Ekonomika | 2013. gada 29. janvārī plkst. 18:24

Valdība par tālāko rīcību saistībā ar situāciju uzņēmumā "Liepājas metalurgs" lems tikai tad, kad būs veikta padziļināta uzņēmuma finanšu analīze, šodien pēc tikšanās ar ekonomikas ministru Danielu Pavļutu ("Reformu partija"), labklājības ministri Ilzi Viņķeli ("Vienotība") un Valsts kases pārvaldnieku Kasparu Āboliņu žurnālistiem paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis.

Līdz ar to pagaidām arī netiek izskatīta iespēja par "Liepājas metalurga" pārņemšanu valsts īpašumā.

"Pirmais, ir jāveic padziļināta finanšu analīze un tikai tad var lemt par tālākajām darbībām," sacīja valdības vadītājs.

Tam piekrita arī Pavļuts, norādot, ka vispirms esot jānoskaidro, kāds ir uzņēmuma "veselības stāvoklis".

Ņemot vērā, ka saistībā ar radušos situāciju ir jārīkojas diezgan operatīvi, premjers prognozēja, ka padziļināto finanšu analīzi iespējams veikt īsā laika periodā.

Savukārt Valsts kases pārvaldnieks informēja, ka ar valsts galvojumu uzņēmumam problēmu neesot, taču "Liepājas metalurgam" ir problēmas ar likviditāti un īstermiņā tas kreditoru saistības pildīt nevar. Līdz ar to ir jādomā vai nu par pamatsummas maksājuma atlikšanu, vai pārkreditēšanas iespējām. Ņemot vērā, ka līdz nākamajam maksājumam laiks ir līdz aprīlim, šo jautājumu iespējams atrisināt.

Kā ziņoja portāls Mixnews, "Liepājas metalurga" valde nolēmusi uz laiku pārtraukt maksāt AS "Latvenergo" obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kas darbojas kā atbalsta mehānisms elektrības ražotājiem koģenerācijā un atjaunojamās enerģijas stacijās. Uzņēmums norāda, ka augošais OIK maksājums katastrofāli ietekmē finansiālo stāvokli, tāpēc nolemts OIK daļu nemaksāt, un šo summu novirzīt saistību dzēšanai.

Foto: mixnews.lv

Komentāri