Aptuveni 20 investori interesējas par Liepājas metalurgu, Mixnews.lv

Aptuveni 20 investori interesējas par Liepājas metalurgu

фото

Ekonomika | 2014. gada 1. maijā plkst. 15:19

Patlaban notiek komunikācija ar aptuveni 20 investoriem, kuri ir izrādījuši interesi par maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" iegādi, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja "Liepājas metalurga" maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Aprīlī ir nosūtīti piedāvājumi vairāk nekā 100 potenciāliem investoriem, izveidota starptautiskiem standartiem atbilstoša virtuālā datu istaba, izstrādāts informācijas memorands. Patlaban notiek komunikācija ar aptuveni 20 interesi izrādījušiem investoriem, slēgti konfidencialitātes līgumi, sniegtas atbildes uz investoru jautājumiem, notiek arī cita veida informācijas apmaiņa, stāstīja Velmers.

Investoriem atbilstoši starptautiskiem standartiem tiek nosūtīta procesa vēstule, kurā ir detalizēti aprakstīts investora piesaistes process, kurš pakļaujas konfidencialitātes līguma prasībām.

"Investoru interesi var raksturot kā pieaugošu, pozitīvi to ietekmē metālapstrādes nozares atlabšanas pazīmes pasaulē, negatīvi - Krievijas-Ukrainas konflikts," piebilda Velmers.

Jāatgādina, ka par maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" pamatražotnes pārdošanu starptautiskajā piedāvājumā noslēgts līgums ar konsultāciju kompāniju "Prudentia".

"Atbilstoši veiktajam uzņēmuma novērtējumam, pārdodot neieķīlāto mantu, ir iecerēts iegūt 3,5 miljonus eiro bez izsoles un vienu miljonu eiro izsolē. Savukārt pārdodot ieķīlāto mantu, iecerēts iegūt 112,3 miljonus eiro.

Būtiski gan uzsvērt, ka prognozes tiks precizētas pārdošanas procesa laikā, vadoties pēc pārdošanas rezultātiem un pircēju izteiktajiem piedāvājumiem," iepriekš izplatītajā paziņojumā uzsvēra Velmers.

Kā iepriekš ziņots, 2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja "Liepājas metalurga" maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Pēdējo divu mēnešu laikā ir veikta uzņēmuma inventarizācija un novērtējums. Uz tā pamata ir sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, kas atspoguļo "Liepājas metalurga" aktīvu pārdošanas kārtību un kritērijus. Tas ir nosūtīts nodrošinātajiem kreditoriem saskaņošanai.

Nonākot finanšu grūtībās, "Liepājas metalurgs" jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" - 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

Komentāri