Zemnieki protesta akcijā pret ES politiku dedzinās 400 ugunskurus, Mixnews.lv

Zemnieki protesta akcijā pret ES politiku dedzinās 400 ugunskurus

фото

Ekonomika | 2013. gada 30. janvārī plkst. 14:14

Turpinot cīņu par godīgiem Eiropas Savienības (ES) tiešmaksājumiem, Baltijas lauksaimnieki nākamajā otrdienā, 5.februārī, rīkos akciju "Baltijas ceļš", ziņo biznesa portāls "Nozare.lv".

Simbolizējot Baltijas valstu vienotību, maģistrāles "Via Baltica" pievadceļos tiks izvietoti 400 ugunskuru.

Lai nodrošinātu iespēju arī rīdziniekiem iesaistīties akcijā, īpašs pasākums 5.februārī 16:30 notiks Rīgā, Doma laukumā. Ugunskuru akcijai veltīti pasākumi notiks arī Salacgrīvā, Saulkrastos, Ķekavā, Iecavā, Bauskā un robežpunktos ar Igauniju un Lietuvu.

Kā norādīja biedrības "Zemnieku Saeima" vadītāja vietniece Maira Dzelzkalēja, akcijas mērķis ir demonstrēt Eiropai Baltijas valstu vienotību sarunās par ES budžetu.

"Ņemot vērā, ka Baltijas valstu attīstībai ir nepieciešama gan godīga lauksaimniecības politika, gan kohēzijas finansējums, esam aicinājuši pievienoties arī citas organizācijas un ikvienu iedzīvotāju," sacīja lauksaimnieku pārstāve.

Arī Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) atbalstījusi zemnieku akciju un ir aicinājusi Igaunijas Darba devēju konfederāciju un Lietuvas ražotāju konfederāciju pievienoties, lai demonstrētu Baltijas valstu vienotību.

Akciju organizē Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, "Zemnieku Saeima", Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome un Latvijas Zemnieku federācija.

Kā ziņoja portāls Mixnews, ar ieceri rīkot šāda veida akciju Baltijas zemnieki nāca klajā pirms pāris nedēļām. Sākotnēji gan tika plānots, ka līdzās ceļam no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai tiks aizdedzinātas siena kaudzes.

Pērn Baltijas lauksaimnieki rīkoja līdzīgu protesta akciju, sponsorējot padomju laika traktora braucienu maršrutā Tallina-Brisele. Traktors uz Briseli devās 12.novembrī, galapunktā ieradās 22.novembrī un bija galvenais objekts Baltijas valstu lauksaimnieku rīkotajā protesta akcijā, kurā piedalījās apmēram 100 cilvēku.

Atgādinām, ka Latvijas prasība Briselei ir objektīvi tiešie maksājumi visiem ES lauksaimniekiem, nosakot, ka minimālais maksājumu līmenis ir vismaz 80% apmērā no ES vidējā maksājuma, kas ir jāsaņem ikvienai ES dalībvalstij, sākot jau ar 2014.gadu. Tiešmaksājumi Latvijas zemniekiem patlaban ir viszemākajā līmenī ES, nepārsniedzot 63 latus par hektāru, kamēr vidējais ES rādītājs ir 266 eiro jeb 186 lati par hektāru.

Foto: knews.kg, apollo.lv

Komentāri