Latvijā strauji pieaug mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums, Mixnews.lv

Latvijā strauji pieaug mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums

фото

Ekonomika | 2013. gada 30. janvārī plkst. 15:25

Pērn, salīdzinot ar 2011.gadu, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums salīdzināmās cenās pieauga par 9,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 3,1%, bet nepārtikas preču mazumtirdzniecība - par 12,9%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, šā gada decembrī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pieauga par 16%, tai skaitā pārtikas preču tirdzniecībā - par 20,1%, bet nepārtikas - par 13,3%.

Īpaši liels apgrozījuma pieaugums decembrī, salīdzinot ar novembri, bija nozarēs, kuru preces tradicionāli tiek iegādātas svētku dāvanām. Tā, piemēram, kosmētikas preces un parfimērija iegādātas par 67,4% vairāk, nekā iepriekšējā mēnesī, grāmatu un kancelejas preču tirdzniecība palielinājās par 51,8%, rotaļlietas un sporta preces pirktas par 63,4% vairāk. Savukārt mājsaimniecības elektropreču mazumtirdzniecība pieauga par 64%, bet apģērbu un apavu mazumtirdzniecība - par 26,9%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu skaitu, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi, pieauga par 6%.

Foto: ceturtdiena.lv, mixnews.lv

Komentāri