Rauzas pārstāvjus un kreditorus ielaiž iznomātajās Bulduru Dārzkopības vidusskolas telpās, Mixnews.lv

Rauzas pārstāvjus un kreditorus ielaiž iznomātajās Bulduru Dārzkopības vidusskolas telpās

фото

Ekonomika | 2013. gada 30. janvārī plkst. 22:26

Šodien Bulduru Dārzkopības vidusskolas iznomātajām telpām tika noņemta apsardze un kreditorus kopā ar SIA "Rauzas kompānija" pārstāvjiem ielaida telpās, kurās atrodas uzņēmumam piederošās mantas, ziņo LETA.

Kā pavēstīja Bulduru Dārzkopības vidusskolas direktors Aivars Griķis, uz to tika uzaicināti visi, kam ir interese par "Rauzas kompāniju". Skola bija saņēmusi vēstules no kreditoriem, piegādātājiem un arī no "Swedbank", kas satraukušies par savu mantu, tādēļ nolemts ielaist visus reizē. "Swedbank" pārstāvji gan nebija ieradušies.

Uzņēmuma vadītājs Jānis Rauza esot apgalvojis, ka nepieciešami vēl četri mēneši, lai pabeigtu sāktos darbus, uz ko Griķis atbildēja, ka tādā gadījumā viņam nepieciešams vienoties ar kompāniju, ar kuru skolai patlaban ir noslēgts nomas līgums. Patlaban Rauzam neesot juridiska pamata tur atrasties. Griķis arī norādīja, ka par abu kompāniju vienošanos skola neiebilstu, bet neesot zināms, kad tas varētu notikt.

Skolas direktors sacīja, ka, ieejot telpās, neesot redzējis nekādu gatavo produkciju. Iepriekš ticis sacīts, ka tiek kavēta produkcijas piegāde, bet esot bijušas vien sagataves.

Viņš arī minēja, ka no izglītības un zinātnes ministra biroja esot spiediens, lai tiktu noslēgts līgums ar "Rauzas kompāniju", taču Griķis neredz tam pamata, jo ir jau noslēgts līgums ar konkursā uzvarējušo kompāniju, turklāt Rauza iesniedzis tiesā prasību pret skolu.

Griķis klāstīja, ka Rauzam arī tika kompensēti viņa ieguldījumi telpu uzlabošanā 14 tūkstošu latu apmērā. Ja kompānija uz savu galvu ir veikusi kādus darbus, skola šādus izdevumus nevarot kompensēt.

Rauza neesot arī nomaksājis elektrības rēķinu, kas ir vairāk kā 1000 latu, tādējādi telpās nav elektrības. Skola elektrību nevar pieslēgt, jo arī "Rauzas kompānijas" nomas līgums ir beidzies, līdz ar to ražošana šajās telpās nav atļauta.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) lūdza Bulduru Dārzkopības vidusskolu rakstveidā vērsties pie "Rauzas kompānijas" ar aicinājumu izņemt no telpām Jūrmalā, Viestura ielā 6, telpu īpašniekam nepiederošās mantas un materiālus, parakstot aktu par telpu nodošanu un minēto mantu izvešanu.

IZM pagājušajā nedēļā arī pieprasīja "Bulduru Dārzkopības vidusskolas" paskaidrojumus saistībā ar "Rauzas kompānijas" izteiktajām pretenzijām par nedzīvojamo telpu atbrīvošanu pēc nomas līguma termiņa beigām.

Foto: zo.lv

Komentāri