Finanšu ministrs: Minimālā alga būtu jāceļ par 30‒40 latiem, Mixnews.lv

Finanšu ministrs: Minimālā alga būtu jāceļ par 30‒40 latiem

фото

Ekonomika | 2013. gada 31. janvārī plkst. 15:05

Minimālo algu Latvijā varētu celt par 30‒40 latiem, ceturtdien Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) rīkotajā diskusijā par eiro ieviešanu sacīja finanšu ministrs Andris Vilks.

Viņš atzina, ka minimālās algas paaugstināšana būs atkarīga no fiskālajām iespējām valsts budžetā un varētu būt iespējams tās palielinājums par 30‒40 latiem. Vilks norādīja, ka minimālās algas palielinājums līdz 300 latiem pašlaik nav iespējams.

Tāpat finanšu ministrs piebilda, ka varētu ieviest ar nodokļiem neapliekamā minimuma progresivitāti, un atgādināja, ka nākamgad iedzīvotāju ienākuma nodoklis samazināsies par diviem procentpunktiem ‒ no pašreizējiem 24% līdz 22%.

Kā ziņoja portāls Mixnews, minimālās algas mazo apmēru aktualizējis tiesībsargs Juris Jansons, draudot pat vērsties Satversmes tiesā, ja Latvijā arī turpmāk netiks pārskatīts minimālās algas apmērs un tā būs noteikta tikpat zemā apmērā kā pašlaik‒ 200 latu. Jansons uzskata, ka Latvijai ir jāratificē pārskatītā Eiropas sociālā harta, iekļaujot punktu arī par sociālā taisnīguma nodrošināšanu, un minimālajai algai jābūt 303 latu apmērā.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis iepriekš apliecināja, ka no nākamā gada gaidāms minimālās algas palielinājums. Savukārt Labklājības ministrija (LM) iepriekš norādījusi, ka pavasarī nāks klajā ar savu piedāvājumu minimālās algas apmēram Latvijā nākamgad.

LM sadarbībā ar Finanšu ministriju pašlaik strādā pie diferencēta ar nodokļiem neapliekamā minimuma piedāvājuma, kam jābūt gatavam martā.

Foto: mixnews.lv

Komentāri