Iedzīvotājiem biežāk rodas grūtības laikus norēķināties par siltumu, Mixnews.lv

Iedzīvotājiem biežāk rodas grūtības laikus norēķināties par siltumu

фото

Ekonomika | 2013. gada 1. februārī plkst. 15:50

Lielo siltuma maksājumu dēļ iedzīvotāji biežāk lūdz pagarināt rēķinu samaksas termiņus, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujāto Latvijas pilsētu siltuma piegādātāju pārstāvji.

Jūrmalas siltumapgādes uzņēmuma "Jūrmalas siltums" klientu apkalpošanas speciāliste Gita Podniece norādīja, ka lielo siltuma rēķinu dēļ par pagājušā gada decembri, kurus iedzīvotāji saņēma janvārī, palielinājies iedzīvotāju skaits, kuri lūdz pagarināt siltuma rēķina samaksas termiņu.

"Cilvēki nereti nevar samaksāt visu siltuma rēķina summu un vēršas pie mums ar lūgumu pagarināt samaksas termiņu, nemaksājot soda naudu. Šādu iedzīvotāju skaits, kas lūdz pagarināt rēķina samaksas termiņu, ir palielinājies par aptuveni 20%," sacīja Podniece.

Arī Daugavpils siltumapgādes uzņēmuma "Daugavpils siltumtīkli" Klientu apkalpošanas daļas vadītāja Vija Ļaksa-Timinska pavēstīja, ka Daugavpilī ir palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuri lūdz pagarināt rēķinu samaksas termiņu. Viņa sacīja, ka iedzīvotāju nespēja laikus norēķināties par patērēto siltumu būtiski ietekmē arī uzņēmuma darbību.

"Protams, ka kavēšanās ar siltuma rēķinu samaksu ietekmē uzņēmuma darbību. Tā kā, lai norēķinātos par gāzi, ir daudz īsāki termiņi, mums var rasties grūtības par to samaksāt. Kritiskā gadījumā uzņēmums varētu meklēt papildu apgrozāmos līdzekļus," klāstīja "Daugavpils siltumtīklu" pārstāve.

Savukārt "Rīgas namu pārvaldnieka" sabiedrisko attiecību speciālists Krists Leiškalns pastāstīja, ka lielo apkures rēķinu dēļ ir palielinājusies iedzīvotāju interese par māju siltināšanu.

"Iedzīvotāji saprot, ka lielie apkures rēķini nav "Rīgas namu pārvaldnieka" darbības dēļ, tāpēc viņi pie mums lielākoties vēršas ar jautājumiem par māju siltināšanas iespējām," atzina Leiškalns.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Latvijā decembrī būtiski pieauguši apkures rēķini ‒ augsto tarifu un zemākas gaisa temperatūras dēļ tie ir par 60‒70% augstāki nekā 2011.gada decembrī.

Savukārt ja piepildīsies prognozes par dabasgāzes cenas pazeminājumu februārī un martā rūpnieciskajiem klientiem, AS "Rīgas siltums" tarifi varētu pazemināties par 4,4%.

Foto: grani.lv, bb.lv

Komentāri