Pret eiro ieviešanu parakstījušies vairāk nekā 6000 cilvēku, Mixnews.lv

Pret eiro ieviešanu parakstījušies vairāk nekā 6000 cilvēku

фото

Ekonomika | 2013. gada 2. februārī plkst. 16:21

Lai arī Saeimā otrajā un galīgajā lasījumā pieņemts eiro ieviešanas likums, portālā "Manabalss.lv" par iniciatīvu, kas paredz saglabāt latu kā Latvijas nacionālo valūtu, parakstījušies vairāk nekā 6000 cilvēku.

Informācija portālā liecina, ka piektdien par iniciatīvu parakstījušies 6193 cilvēki. Tiesības iesniegt Saeimā kolektīvos priekšlikumus ir, ja tos ir parakstījuši vismaz 10 tūkstoši pilsoņu, kuri ir sasnieguši 16 gadu vecumu.

Kā norādīja iniciatīvas autors Ģirts Mazurs, parakstu vākšanas iniciatīvas mērķis ir atlikt Latvijā Eiropas Savienības valūtas eiro ieviešanu līdz laikam, kad tā būs ekonomiski pamatota un sabiedrības atbalstīta. Viņš akcentē, ka aplūkojot SKDS pētījumu par Latvijas iedzīvotāju attieksmi par eiro ieviešanu, redzams, ka tikai 4% iedzīvotāju pilnībā atbalsta eiro ieviešanu, bet 57% to neatbalsta.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Saeima 31.janvārī otrajā un galīgajā lasījumā pieņēma eiro ieviešanas likumu, kas regulēs lata un eiro vienlaicīgas apgrozības periodu, abu valūtu paralēlās atspoguļošanas periodu, skaidrās naudas nomaiņu pret eiro un citus jautājumus. Eiro ieviešanas mērķa datums Latvijā ir 2014.gada 1.janvāris.

Foto: caef.org.uk, euromag.ru, forum.aforex.ru, db.lv

Komentāri