SVF pastāvīgais pārstāvis Latvijā iepazīstinās ar ziņojumu par mūsu ekonomikas atgūšanos, Mixnews.lv

SVF pastāvīgais pārstāvis Latvijā iepazīstinās ar ziņojumu par mūsu ekonomikas atgūšanos

фото

Ekonomika | 2013. gada 4. februārī plkst. 06:52

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pastāvīgais pārstāvis Latvijā Deivids Mūrs šonedēļ pasākumā Rīgas Ekonomikas augstskolā iepazīstinās ar jaunākā SVF ziņojuma par Latviju secinājumiem, ziņo LETA.

Pasākums otrdien, 6.februārī notiks 16:00 Rīgas Ekonomikas augstskolā Sorosa auditorijā.

Mūrs ir SVF pastāvīgais pārstāvis Latvijā kopš 2009.gada jūnija. Viņš ir SVF ekonomists kopš 1999.gada ar plašu pieredzi darbā ar Eiropas valstīm, ieskaitot Lietuvu, Horvātiju, Slovākiju un Rumānija.

SVF janvāra beigās publiskoja jaunāko ziņojumu par Latviju, tajā atzinīgi novērtējot mūsu valsts ekonomikas spēcīgo atlabšanu un veikto aizņēmuma atmaksu SVF pilnā apjomā pirms laika.

"Ekonomika turpina spēcīgi atlabt, inflācija ir krietni samazinājusies, un tekošā konta deficīts ir mērens. Kaut arī vidēja termiņa ekonomikas prognozes ir labvēlīgas, neskaidras ārējās vides dēļ riski saglabājas," teikts ziņojumā.

SVF direktoru valde atzinīgi novērtējusi Latvijas valdības paveikto būtisko fiskālo pielāgošanu, kā arī šā gada budžeta pienācīgu plānošanu, lai izpildītu kritērijus eiro ieviešanai.

SVF arī aicina ieviest ilgtspējīgus pasākumu, lai izvairītos no finanšu nestabilitātes nākotnē.

Fonds mudina valdību nodrošināt atbalstu vismazāk aizsargātajām sabiedrības daļām, kā arī izvairīties no reģionālo atšķirību padziļināšanās.

SVF direktoru valde pretrunīgi novērtējusi plānoto privātpersonu ienākumu nodokļu samazināšanu - daļa direktoru uzskata, ka tā labvēlīgi ietekmēs darba iniciatīvas, bet citi pauduši bažas.

SVF atzinīgi vērtē Latvijas institūciju spēcīgo apņemšanos ieviest eiro un uzslavē Latvijas progresu Māstrihtas kritēju ievērošanā. Tomēr reformas būs nepieciešamas, lai novērstu augsto strukturālo bezdarbu un veicinātu konkurētspēju. Kā prioritārās jomas reformu veikšanai SVF min tieslietu sistēmu, valsts uzņēmumu pārvaldības struktūru un caurspīdīgumu, kā arī augstākās un profesionālās izglītības kvalitātes paaugstināšanu.

SVF prognozē, ka šogad Latvijas ekonomikas pieaugums pirmajā pusgadā nedaudz palēnināsies, bet otrajā pusgadā atkal paātrināsies, kopumā sasniedzot ekonomikas izaugsmi aptuveni 3,75% apmērā.

Ilustrācija: no vietnes blog.vistage.com

Komentāri