Baltijas valstu lauksaimnieki iedegs ugunskurus, Mixnews.lv

Baltijas valstu lauksaimnieki iedegs ugunskurus

фото

Ekonomika | 2013. gada 5. februārī plkst. 08:19

Lai pievērstu sabiedrības un politiķu uzmanību zemniekus diskriminējošai situācijai saistībā ar nevienlīdzīgajiem tiešmaksājumiem, šodien Baltijas valstu lauksaimnieku organizācijas rīko simbolisku "Baltijas ceļu" ar ugunskuru dedzināšanu maģistrāles "Via Baltica" pievadceļos.

Ugunskuri degs laikā no 17:00 līdz 18:00, tie tiks izvietoti vienmērīgi visa ceļa garumā. Savukārt 16:30 plānots pasākums Rīgā, Doma laukumā, kur arī tiks aizdegts ugunskurs, kā arī notiks lauksaimnieku tikšanās ar sabiedrību, zemkopības ministres Laimdotas Straujumas uzruna un kora koncerts.

Ugunskuru akcijai veltīti pasākumi notiks arī Salacgrīvā, Saulkrastos, Ķekavā, Iecavā, Bauskā un robežpunktos ar Igauniju un Lietuvu. Atgādināsim, ka pagājušajā gadā Baltijas lauksaimnieki rīkoja līdzīgu protesta akciju, sponsorējot padomju laika traktora braucienu maršrutā Tallina-Brisele.

Patlaban gan Baltijas valstu politiķi, gan lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas savstarpējās sarunās meklē situācijas risinājumu saistībā ar nevienlīdzīgajiem Eiropas Savienības tiešajiem maksājumiem.

foto: poga.lv

Komentāri