Arodbiedrība gatava protesta akcijām, ja tiks mainītas kultūras darbinieku izdienas pensijas, Mixnews.lv

Arodbiedrība gatava protesta akcijām, ja tiks mainītas kultūras darbinieku izdienas pensijas

фото

Ekonomika | 2013. gada 5. februārī plkst. 09:06

Kultūras darbinieku arodbiedrība gatava rīkot protesta akcijas un "iziet ielās", ja kultūras darbiniekiem tiks atņemtas izdienas pensijas, otrdien intervijā LNT teica Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācijas (LKDAF) priekšsēdētājs Aldis Misēvičs.

Ar Kultūras ministriju LKDAF esot līdzīgs viedoklis, ka šādas pensijas ir jāsaglabā, taču ar Labklājības ministriju šajā ziņā "esam katrs savā ierakumu pusē," uzsvēra Misēvičs.

Viņš teica, ka ja mainīsies līdzšinējā kārtība par izdienas pensijām un kādu iemeslu dēļ kultūras darbinieks nevarēs kvalitatīvi veikt savu darbu, faktiski cilvēks paliks bez iztikas līdzekļiem un viņam nāksies lūgt pabalstus.

Tuvākajā laikā notiks LKDAF padomes sēde, uz kuru tiks aicināti ministriju pārstāvji, kultūras darbinieki. "Ja mūsu prasības netiks ņemtas vērā, nekas cits neatliks kā iziet ielās," sacīja Misēvičs.

Jau ziņots, ka Labklājības ministrija sagatavojusi vairākus priekšlikumus izdienas pensiju sistēmas pilnveidošanai, rosinot paaugstināt izdienas pensijas pieprasīšanas vecumu vidēji par astoņiem gadiem.

foto: dzk.lv

Komentāri