Asociācija: Eiro ieviešanā tirgotāji nevis jābiedē, bet jāiesaista, Mixnews.lv

Asociācija: Eiro ieviešanā tirgotāji nevis jābiedē, bet jāiesaista

фото

Ekonomika | 2013. gada 5. februārī plkst. 09:37

Ja atbildīgās iestādes gribētu veicināt aktīvāku uzņēmēju līdzdalību eiro ieviešanas procesā, tad vēstījumam vajadzētu būt aicinošākam, nevis represīvam, ekspresintervijā biznesa portālam "Nozare.lv" teica Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) izpilddirektors Noris Krūzītis.

Viņš norādīja, ka tāpat būtiski no atbildīgo iestāžu puses būtu neradīt par eiro ieviešanas procesu priekšstatu, ka tirgotāji varētu iedzīvoties uz eiro ieviešanas rēķina.

Kā ziņots, atbildīgās iestādes sola, ka komersantus, ja tie eiro ieviešanas laikā maldinās iedzīvotājus par cenām, kā arī slēgs neatļautas vienošanās savā starpā, gaida bargi sodi un liela kaunināšana.

Tāpēc Krūzītis uzsvēra, ka svarīgāk visā periodā līdz eiro ieviešanai un arī pēc tam, lai tirgotājs nevis baidītos no iespējamām represijām, kas brīžiem jau izskan kā draudi, bet gan gribētu iesaistīties procesā pilnvērtīgi un nodrošināt no savas puses godīgu eiro ieviešanu. Jau ziņots, ka negodīgas komercprakses gadījumā Patērētāju tiesību aizsardzības centram būs tiesības, ja tiks konstatēts, ka cenas nav norādītas pareizi un ir maznozīmīgs pārkāpums, par to noteikt sodu līdz 500 latiem. Bet, ja konstatēs, ka ir notikusi negodīga komercprakse un iedzīvotāji ir maldināti, sods juridiskai personai var būt līdz pat 10 000 latu.

Konkurences padomes uzdevums būs šajā periodā raudzīties, lai nenotiek kādas aizliegtas vienošanās starp komersantiem saistībā ar cenu atspoguļošanu, jo starp konkurentiem šādas saskaņotas darbības nedrīkst notikt.

Latvijā pāreja uz eiro plānota no nākamā gada 1.janvāra.

foto: europarl.lv

Komentāri