Slēgtās Latvijas 1.rokkafejnīcas apsaimniekotājam Liepājā pasludina maksātnespēju, Mixnews.lv

Slēgtās Latvijas 1.rokkafejnīcas apsaimniekotājam Liepājā pasludina maksātnespēju

фото

Ekonomika | 2013. gada 5. februārī plkst. 15:57

Liepājas tiesa pasludinājusi kādreizējās Liepājas rokkafejnīcas apsaimniekotāja - SIA "Argolats" - maksātnespējas procesu, aģentūru LETA informēja Liepajas tiesas tiesneša palīdze Inta Kurpa.

Ar tiesas lēmumu par uzņēmuma maksātnespējas administratoru iecelts Haralds Velmers.

Šī gada janvāra sākumā rokkafejnīcas dibinātājs un līdzīpašnieks Raivo Mediņš paziņoja, ka rokkafejnīca Liepājā tiek slēgta finansiālu grūtību dēļ. Bijušās kafejnīcas ēka Liepājā pieder citam ar brāļiem Raivo un Mareku Mediņiem saistītam uzņēmumam "Argolats Pluss". Kā aģentūrai LETA atzina Raivo Mediņš, pašlaik ēkas turpmākais liktenis vēl nav izlemts, un lielāka skaidrība varētu būt pēc pāris nedēļām. Tāpat nav zināms, kas notiks ar slaveno ģitāras skulptūru, kas pie rokkafejnīcas ēkas atradusies daudzus gadus un kļuvusi par zināmu Liepājas atpazīstamības simbolu.

Janvārī tika rīkota izsole "Argolatam" piederošajiem īpašumiem Liepājā un Nīcā. Izsolē, ko rīkoja zvērināta tiesu izpildītāja Agnese Biķe, nosolīts nekustamais īpašums "Depo" Nīcas novadā, bet īpašumam Liepājā, Kungu ielā 20, neviens pircējs nebija pieteicies. Summa, par kādu īpašums Nīcā nosolīts, pagaidām netiek izpausta.

Īpašumā "Depo" ir zemes gabals ar kopējo platību 2600 kvadrātmetri un rezerves daļu noliktavas ēka ar kopējo platību 828 kvadrātmetri. Tā piespiedu pārdošanas vērtība un sākumcena izsolē bija 8200 latu. Piedzinējs ir Valsts ieņēmumu dienests (VID). Savukārt īpašumā Kungu ielā 20 ir zemes gabals 3175 kvadrātmetru platībā, bijušās bērnudārza ēkas ar kopējo platību 516 kvadrātmetri, dzīvojamā un saimniecības ēka. Tā sākumcena izsolē bija noteikta 37 000 latu. Piedzinējs ir VID un Liepājas dome, kam uzņēmums nav samaksājis nodokļus.

Mixnews jau ziņoja, ka rokkafejnīca tika slēgta finansiālu grūtību dēļ. "Slēgšanas iemesls ir tikai viens - ekonomiskā un finansiālā situācija. Šī māja ir pārāk dārga," iepriekš atzina Raivo Mediņš.

Liepājas mērogiem Latvijas 1.rokkafejnīca bijusi pārāk liela. "Varbūt tāpēc sarkano līniju sasniedzām ātrāk un mums neizdevās to atbīdīt. Kāds varbūt teiks, ka vajadzēja mēģināt strādāt citādāk, taču ar to pieredzi, ko esam uzkrājuši, strādājot 10 gadus, jāatzīst, ka mūsu iespējas turpināt darbu ir izsmeltas," atzina Mediņš.

Latvijas 1.rokkafejnīcu Rīgā, kas arī pieder brāļiem Mediņiem, apsaimnieko cits uzņēmums.

Foto: no vietnes liepaja24.lv

Komentāri